Nexus 4 yenilenecek mi?

LG Nexus 4
LG Nexus 4

Google’ın LG’ye ürettirdiği Nexus 4 model akıllı telefonun Mayıs ayı içinde bazı yenilikler görebileceği konuşuluyor.

Son yıllarda yazılımla sınırlı kalmayan İnternet’in dev şirketi Google, çeşitli elektronik şirketleriyle ortaklaşa ürettiği Nexus model telefon ve tabletlerle pazar payını artırmaya devam ediyor. Nexus ile mobil cihaz, Chromebook markasıyla da dizüstü bilgisayar işine giren Google yakında Los Angeles ve San Fransisco mağazalarında ilk perakende satış mağazalarını da açarak Apple’ı tehdit etmeyi sürdürecek. Diğer yandan Google’ın kendine ait Android işletim sistemi için uygulama satışı yaptığı online mağazası Google Play de istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Öte yandan 2012 yılında piyasaya çıktıktan sonra, üstün özelliklerine rağmen fiyatı eşdeğer cihazlardan çok daha uygun olmasıyla ciddi bir tüketici kitlesine hitap eden Nexus 4 modeliyle ilgili de bazı gelişmelerin olabileceği konuşuluyor. Google’ın 15-17 Mayıs arası düzenlenecek olan I/O etkinliğinden teknoloji meraklılarını ilgilendirecek önemli duyurular yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kimilerine göre Google, bu etkinliği çoktandır konuşulan yeni cihazı Nexus 5’i duyurmak için kullanacak. Bir başka söylentiye göre ise Mayıs ayının bombası uzun zamandır beklenen Android 5.0’ın resmen duyurulup piyasaya sürülmesi olacak.

Ancak, daha gerçekçi yorumlara bakılırsa, Google’ın daha Ekim ayında piyasaya çıkmış olan LG Nexus 4 dururken, Nexus 5’i duyurması pek mantıklı görünmüyor. Zira Nexus 4, hem özellikleri, hem de hesaplı fiyatıyla halen piyasanın dikkat çekici cihazlarından biri ve eskidiğini söylemek için gayet erken görünüyor.

Bu bakımdan, daha mantıklı olan beklenti Nexus 4’ün Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemi güncellemesi görmesi olacak.

Rate this post

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: