David O. Russell’ın Yeni Filmi: American Hustle

American Hustle

Silver Linings Playbook ve The Fighter filmlerinin yönetmeni David Owen Russell‘ın son filmi American Hustle 70’lerde geçen bir suç ve gerilim filmi.

American Hustle’ın çekimlerinin yapıldığı New York’taki Central Park’ın güney kısmı adeta 70’lerin modasına büründü. İzleyiciye retro keyfi yaşatacak yapım modacıların oldukça ilgisini çekti. Film, retro tarzı öne çıkan yapıtlardan biri olduğu için tüm oyuncular bu filmin gerektirdiği şekilde adeta başka bir kimliğe büründüler.

American Hustle

American HustleAmerican HustleAmerican HustleAmerican HustleAmerican HustleAmerican HustleAmerican HustleAmerican HustleAmerican HustleAmerican Hustle

Filmin kadrosunda Amy Adams, 2013 Oscar töreninde ‘En İyi Aktris’ ödülüne layık görülen Jennifer Lawrence, karizmatik tavırlarıyla gönülleri fetheden Bradley Cooper, ‘The Prestige’in usta sihirbazı Christian Bale ve yıllar geçse de oyunculuğundan taviz vermeyen usta aktör Robert De Niro yer alıyor. Bu dev kadroyla çekilecek filmin senaryosu ise şöyle;

Melvin Weinberg dolandırıcılık yaparken FBI ajanı Jimmy Boyle tarafından iş üstünde yakalanınca onlar için muhbirlik yapmayı kabul etmek zorunda kalır. Melvin ve FBI departmanının üst düzey yöneticileri başka dolandırıcıları yakalamak için birlikte bir plan yapar ve bir Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City’de düzenlenecek daha çok kumarbazların katılacağı bir oyun kurarlar. Bu oyunu kurarken yalanlar üstüne yalanlar söylenir ve işe daha fazla suçlu dahil olmaya başladıkça Melvin kumarbazların arasından kime güveneceğini şaşırır. Bu işin en kötü yanı FBI’nın Melvin tarafından oyuna getirildiğini düşünmeye başlamasıdır. New York’un tehlikeli bölgelerinde geçen nefes kesici bir operasyonun hikayesi.

IMDb sitesine göre filmin vizyon tarihi 25 Aralık 2013 olarak açıklanmış.

Resim kaynağı: Vulture

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...