Boxhead Serisi

Boxhead, Sean Cooper tarafından oluşturulan ve Crazy Monkey Games’in sponsorluğunu üstlendiği bir zombi oyunu serisidir. Boxhead oyununda yönettiğimiz karakter Jon Bambo zombilerden nefret eden bir emekli askerdir. Çünkü salgın başladığında ailesinin yanında olamamıştır. Bu durum onun içini kemirir durur. Zombilere karşı hissettiği nefret duygusu sadece bunun içindir. Karşısına çıkan her zombi dalgasında onları sahip olduğu mühimmat ile delik deşik eder. Bombalar ve variller ile her tarafı kana bulayan Jon Bambo öldürdüğü her zombide aile fertlerinden birinini yüzünü gördükçe anıları kafasında canlanır ve zombilere karşı hissettiği nefret daha da artar. Zombileri yeryüzünden silecek biri varsa o da Jon Bambo’dur. Jon Bambo insanlığın son umududur.

Boxhead (a Halloween Special)

Çıkış tarihi: 27 Ekim 2006

Boxhead’ın diğer serilerine göre bu oyunda daha fazla gerilim var. Çünkü burada göreviniz sadece zombi öldürmek değil. Zombi saldırısı altındaki Boxville halkını sağ salim tahliye noktasına ulaştırmak. Bu göründüğü basit bir iş değildir. Çünkü Boxville halkı her olayda panik yapar ve sağa sola kaçışır. Sağa sola kaçışan Boxville halkı sizi zombilerden daha fazla zorlayabilir.

Boxhead: The Rooms

Çıkış tarihi: 24 Aralık 2006

Bu oyunda Jon Bambo’nun daha basit bir görevi vardır. Öldürebildiği kadar zombi öldürüp hayatta kalmak. Bu görevi oyunun bünyesinde barındırdığı “odalar”da yapabilirsiniz.

Zombi öldürdükçe puanınız artar ve kullanmanız için yeni silahlar mühimmatınıza eklenir. Böylece daha fazla zombi öldürüp hayatta kalma şansızı artırabilir daha fazla puan elde edebilirsiniz.

Boxhead: More Rooms

Çıkış tarihi: 9 Şubat 2007

Bir önceki oyundan farklı olarak bu oyunda bir yenilik göze çarpıyor: “Şeytan”. Şeytanlar normal zombilerin mutasyon geçirmiş bambaşka bir türüdür. Zombiler kadar kolay öleceklerini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Onlar zombilerden farklı olarak sizi gördükleri anda peş peşe ateş topu fırlatırlar. Onları vurabilmenin püf noktası: Ateş topunu attıktan sonra bir başka ateş topu atmak için beklerken onu ters köşeden kurşuna dizmektir. Ama dikkatli olun tek seferde vuramayabilirsiniz. Şeytanlar beni zorlamaz derseniz Nightmare (Kabus) modunu deneyin.

Boxhead: 2Play Rooms

Çıkış tarihi: 16 Mayıs 2007

Bu oyunun olmazsa olmaz özelliği iki kişilik oyun özelliği serinin bu oyununa eklendi. Artık arkadaşınızla, kardeşinizle veya kuzeniniz ile oynayabilirsiniz. Zombilere karşı savaşmak için Jon Bambo’nun silah arkadaşı olabilirsiniz. Kendinize fazla güveniyorsanız ona karşı da savaşabilirsiniz. Bu oyun ile birlikte gelen özelliklerden biri Cooperative (İş birliği) ve Deathmatch (Ölüm Maçı) oyun modu. Bu özelliklerden ziyade oyuna serinin önceki oyununda bulunan odalardan biraz daha eklendi. Böylece zombileri doğrayacağımız alanlar daha da artmış oldu.

Boxhead: The Zombie Wars

Çıkış tarihi: 7 Mart 2008

Boxhead serisinin evrim geçirmiş hali olarak kabul edebileceğimiz bu oyunda yeni bir arayüz, yeni silahlar ve zombilere karşı üstünlük sağlayabileceğimiz yepyeni kitle imha silahları eklendi. Gerçek zamanlı strateji ve arcade türünün melez bir hali olarak da kabul edilebilir. Sanırım bu oyun sizi diğer türlere göre daha da zorlayabilir.

Boxhead the Nightmare

Çıkış tarihi: 29 Ağustos 2011

Boxhead serisinin bu oyununda seri çağa ayak uydurarak sosyal medyaya geldi. Bununla birlikte zombiler daha da zorlaşırken yeni silahlar ve yeni karakterler eklendi. Şimdilik oyunun facebook uygulamasında sorun olsa bile oyunu sitesinden bazı özellikler kısıtlı olarak oynayabilirsiniz. Serinin diğer oyunlarından farklı olarak burada karakterimizi fare ile yönetebiliyoruz.

Rate this post

Paylaş

2 Cevaplar

  1. Onur Batur dedi ki:

    Müthiş oyun bu özellikle 2 kişilik olanı 🙂 Furkan tavsiye ederim 🙂

  2. Arda Erakman dedi ki:

    Hepsini oynadım da pek tutmadım bea.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: