Sosyal Alışverişin İlk Durağı: İyi.net

Sosyal Alışverişin İlk Durağı: İyi.net

Günümüzde alışveriş dışarı çıkmaktan internete doğru çekildiğinden beri alışveriş sitelerinin önemi git gide artmaya başladı. Ziyaretçilerin iyi bir ürünü ekonomik bir fiyata bulması için devreye giren yeni bir alışveriş sitesi de iyi.net adıyla karşımıza çıkıyor.

Atay Kula ve Levent Sever tarafından Ocak 2013′te kurulan iyi.net tam anlamıyla sosyal şekilde ürün değerlendirmesi yapılabilecek bir site. Siteye giren ziyaretçiler dilerseler arzu ettikleri ürün hakkında kullanıcı yorumlarına göz atabiliyor dilerseler de beğendikleri ürün hakkında yorum yapıp puan verebiliyorlar.

Örneğin; Manzara fotoğrafları, portre çekimleri gibi kaliteli anlar için dijital fotoğraf makinesi almak istiyorsanız iyi.net ziyaret edeceğiniz bir numaralı internet sitesi. Geniş ürün yelpazesi sayesinde aradığınız fotoğraf makinesini kolayca bulacak ve popüler internet sitelerinin yorumları yanında kullanıcı yorumlarını da okuyarak bilgi sahibi olacaksınız. Ürünün iyimetre’sine göz atarak insanların ürün hakkında neler düşündüğünü genel hatları ile anlayabilirsiniz.

İyi.net’te kullanıcılar facebook, twitter, friendfeed gibi diğer sosyal mecralara benzer şekilde birbirleriyle arkadaş olup mesajlaşabiliyorlar. İyi.net’e kaydolduğunuzda ürünleri kıyaslayabilir, sahip olduğunuz veya sahip olmak istediğiniz ürünleri profilinizde listeleyebiliyrsiniz. Böylece arkadaşlarınızın sizin beğendiğiniz ürünler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunların yanında foruma katılıp bir konu hakkında uzun uzun tartışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Sosyal Alışverişin İlk Durağı: İyi.net

İyi.net’te şu an 9 farklı kategoride 30 bin ürün yer alıyor ve kullanıcılar bu ürünleri iyi ve kötü olarak puanlayabiliyorlar. Böylece ilgili ürünün ‘iyimetre’sini azaltıp çoğaltabiliyor.

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...