Hector and the Search for Happiness (2014)

hector and the search for happiness-2014

Hector and the Search for Happiness, kendini hastaları için yeterli bulmayıp mutluluğu bulmak için dünyayı gezmeye karar veren bir psikiyatr’ın hikayesi. Simon Pegg canlandırdığı Hector karakteriyle mutluluğu ararken keyif dolu macerasına bizi de yanında götürüyor bu filminde.

Hector, düzenli bir yaşamı ve kendisini seven iyi bir eşi olan sıradan bir psikiyatr’dır. Fakat bir gün kendini hastaları için yeterli görmemeye başlar. Ardından bir hastası da ilerde onun uzun bir seyahate çıkacağına dair bir bilgi verince Hector bunun üzerine mutluluğu aramak için hazırlıklarını yapar ve keşiflerle dolu o yolculuk başlar.

Çoğu komedi filminde rol alan Simon Pegg bu kez ilginç bir film ile karşımıza çıkıyor. Filmde yer yer komedi unsurları yer alsa da aslında her şeyden azar azar var. Çin’den Afrika’ya kadar süren bu yolculukla onunla birlikte mutluluğu ararken birçok olaya birbirinden farklı anılara tanıklık ediyoruz.

Bu film aslında bize komedi, dram ve maceranın yanında aslında kültürler arasında köprü kurarak hiçbir insanın birbirinden farklı olmadığını herkesin ihtiyacının aynı olduğunu ve buna çok kolay bir şekilde ulaşabileceğimizi anlatıyor.

Simon Pegg’in performansı ve Rosamund Pike’ın ara ara filme girip keyif katmasıyla iyi bir tempoyla başlayıp sıkmadan ilerleyen komedi ile dramı harmanlayan gayet keyifli bir yapım çıkmış ortaya. Mutluluğun sırrını bir deftere yazıp maddeler halinde izleyiciye aktarılması çok iyi bir fikir olmuş.

Hector and the Search for Happiness, mutluluğun arayışına çıktığımız eğlenceli ve keyifli bir film.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...