Kartal’ın Prim Değeri Yükseliyor

kartal satılık daire

Yaklaşık olarak 460 binlik nüfusuyla Kartal, İstanbul Anadolu Yakası’nın prim vadeden ilçeleri arasında yer alıyor. Yeni projelerin ve kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hızla arttığı ilçe gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin ilgi odağında.

Son yıllarda artan ulaşım projeleriyle adından söz ettiren Kartal’ın yıldızı giderek parlamaya devam ediyor. Ulaşım olanaklarının fazla olması, yeni projelerin hızla artması ve ilçenin denize kıyısı olması bölgenin en büyük avantajlarından. Peki, prim değeri yükselen Kartal’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Kartal satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Kartal ilçesinde gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli detaylar…

Kartal’a ulaşım dopingi

Bir bölgede ulaşım olanaklarının fazla olması gayrimenkul yatırımcılarının öncelikleri arasında geliyor. Kartal’da ulaşım olanaklarının fazla olduğu ilçelerden. Kartal-Kadıköy metrosunun açılması ve bu hattın Marmaray’a bağlanmasıyla birlikte ilçenin yıldızı parladı. Ayrıca Kadıköy–Kartal metro hattının devamı niteliğinde olan Kartal-Tavşantepe metrosu da bölgede konut projelerinin değerini artırdı. Kartal konut projeleri yatırımcıların ilçeye olan ilgisini artıyor. Konut ve inşaat sektörünün en gözde yerlerinden Kartal’da konut projelerinde fiyat aralığı 322 bin TL ile 2 milyon TL arasında değişiyor.

Kartal satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu Ekim 2017 verilerine göre, Kartal satılık ev fiyatları 256 bin 162 TL ile 426 bin 900 TL arasında değişirken, ilçede satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 341 bin 549 TL olarak belirtiliyor. Kartal satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2.29 artış gösterdi. Kartal ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 415 TL oldu.

Kartal’da konut yatırım geri dönüş süresi 20 yıl

Zingat.com Bölge Raporu Ekim 2017 verilerine göre, Anadolu Yakası’nın yıldızı parlayan ilçelerinden Kartal’da kira fiyatları minimum 1.058 TL, maksimum 1.764 TL arasında değişiklik gösteriyor. 100 metrekarelik bir konutun ortalama kira fiyatı ise 1.411 TL olarak belirtiliyor. Kira verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi de 20 yıl olarak hesaplanıyor.

Kartal’da satılık konut metrekare fiyatı en yüksek bölge: Kordonboyu

Zingat.com Yatırım Rehberi Ekim 2017 verilerine göre, Kartal’da satılık konut metrekare fiyatı en yüksek bölge 4 bin 914 TL ile Kordonboyu oldu. Kordonboyu’nun ardından ikinci sırada 3 bin 921 TL metrekare fiyatıyla Çavuşoğlu Mahallesi geliyor. İlçede satılık konut metrekare fiyatı en yüksek üçüncü yer ise 3 bin 885 TL ile Petroliş Mahallesi.

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...