Yaz Geceleri İçin 5 Film Önerisi

Yaz gecelerinin vazgeçilmez etkinliklerinden biri de arkadaşlarınızla birlikte içeceğinizi ve patlamış mısırınızı alıp film izlemektir. Eğer izleyecek film bulamamışsanız işte size birbirinden farklı ve kaliteli beş film.

OK Jaanu

Listenin ilk filmi romantik komedi türünde Hindistan yapımı bir film. Türkçe karşılığı ‘Tamam Canım’ olan ‘OK JAANU’ tam bir komedi ile harmanlanmış aşk filmidir. Adi ve Tara hayallerinin peşinde koşmak için Mumbai’ye doğru yola çıkmışlardır. Bir doğum günü partisinde tanışan ikili kısa zamanda kaynaşır. Ancak aşkın sadece aptallar için olduğuna inanmaktadırlar. Birlikte geçirdikleri uzun zaman boyunca durum tam tersine dönecek ve aşkın aptallığı peşlerini bırakmayacaktır. Filmi izlerken değişik duygulara kapılacak ve kendinizi kaybedeceksiniz. Eğer siz de aşka inanmayıp, kendinizin onun girdabında bulduysanız bu film tam da size göre.

Race 2

İkinci film yine bir Hint filmi, ismi ‘Race 2’. Bu film başlarda izlediğiniz sıradan bir filmi anımsatabilir. Fakat film ilerledikçe izlediğiniz her dakikanın sizi şaşırtacağına emin olabilirsiniz. Filmden biraz Sherlock havası alacak ve heyecanlanacaksınız. Race 2’nin ilginç bir yanı da filmin büyük bir bölümün ülkemizde çekilmesi. Büyük bir bölümü Güney Afrika’da çekilen 2008 yapımı Race filminin devamı olan Race 2 filminde John Abraham, Dipika Padukone, Caklin Fernandez ve Amişa Patel gibi ünlü Hint aktörleri yer alıyor. Filmin başrollerinde ise Hindistan’ın ünlü aktörü Anil Kapur ve Sayif Ali Kan paylaşıyor. Film, Hindistan’ın yanı sıra Amerika, Dubai, İngiltere ve Avustralya gibi 50 ayrı ülkede gösterime girdi.

Dangal

Sıradaki film Aamir Khan sevenler için geliyor. ‘Dangal’. Bu filmde küçücük bir köyden çıkıp dünyaya kafa tutan iki küçük kızın tek destekçisi olan babalarıyla başarı öyküsüne şahit olacaksınız. Filmi izlerken çoğu yerinde şaşıracak ve üzüleceksiniz. Ancak sona geldiğinizde içinizi ürperti ile karışık gurur ve hayranlık hissinin kaplayacağından emin olabilirsiniz.

Red

Dördüncü sırada ABD yapımı bir aksiyon filmi olan ‘Red’ yer alıyor. Filmi izlemeden önce müthiş bir gerilim yaşamaya hazır olmalısınız. Emekli CIA ajanı Frank Moses (Bruce Willis) artık sakin hayat yaşıyordur. Bu mükemmel emekli hayatını bir gün karşısına çıkıp onu tehdit eden ve yüksek teknoloji silahlarla donanmış bir suikastçı mahvedecektir. Hayatı tehlikede olan Frank eski ekip arkadaşlarını bir araya getirmek zorundadır.

Jumanji: Vahşi Orman

Listenin son sırasında günümüzün popüler akımı yeniden yapım silsilesine katılmış bir film var: ‘Jumanji: Vahşi Orman’. Hiç bir oyunun içinde hapsolmayı hayal ettiğiniz oldu mu? Ya da oyuna hapsolup sadece 3 canınız olduğunu ve bunlar bittiği takdirde oyunda kalacağınızı öğrendiğiniz an vereceğiniz tepkiyi hiç düşündünüz mü? Tesadüfen bir araya gelen dört arkadaş ummadıkları bir zamanda bir video oyunu ile karşılaşırlar. Daha önce kimsenin adını dahi duymadığı bu oyunu dört arkadaş oynamak için başına ve geçer ve oyun onlardan bir karakter seçmesini ister. Yaptıkları seçimler onları hiç yaşamadıkları bir serüvenle baş başa bırakacaktır. Harika bir maceraya hazır olun ve filmi oynata basın. Film hakkında yazdığım incelemeyi okumak isterseniz buraya buyrun: Jumanji: Vahşi Orman (2017)

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...