IO (2019)

io netflix filmi

Genç bir bilim insanı ölmekte olan Dünya’yı kurtarmanın bir yolunu ararken gezegenden kalkan son mekiğe yetişmeye çalışan bir adamla bağlantı kurar.

Beğendiğim film sayısı oldukça azdır. Verilen emeğe, çalışmalara saygımdan dolayı filmleri yerden yere vurmayı sevmem. İleri sara sara izlemeyi hiç sevmem. Ancak bu film için aynı şeyleri söyleyemem. Yönetmen güzel bir şeyler ortaya koymak istemiş ama bir şeyleri eksik bırakmış. Film bittiğinde filmden tam anlamıyla tat alamadığımı fark ettim.

Oyunculuklar iyi sayılabilir. Fakat senaryo çok basit ve sıradan olduğundan oyuncuların gösterdikleri performans havada kalmış. Felaket sonrası Dünya gezegeni güzel tasarlanmış. Çoğu filmde yer alan unsurlardan azar azar serpiştirilmiş. Fakat dediğim gibi film genel itibari ile işlediği konuyu da sığ bir şekilde işleyip geçmiş. Filmin finaline hiç değinmek istemiyorum. Adeta senaryo teslim günü gelmiş de son dakika yazılmış bir sahne gibiydi.

Felaket sonrası Dünyada yaşanan filmleri beğenerek izliyorsanız bu film sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...