Counter-Strike 2 Mirage’daki En İyi 8 Smoke Yerleri

Counter-Strike 2 ile gelen güncellemelerde sisler artık daha etkili ve kullanışlı.

Sisler haritanın kontrolünü kolaylıkla ele geçirmenizi sağlayarak Counter-Strike 2’nin dinamiklerini değiştirdi. CS2’de Mirage için sis yerlerini ezberlemek zor olabilir ancak Window, Connector ve Crossing gibi önemli olanları öğrenmek oyunu büyük ölçüde kazanmanızı sağlayabilir. Sis attığınız/atacağınız yerleri takım arkadaşlarıyla iletişim kurarak koordine etmek, etkili stratejiler uygulamak; haritanın belirli alanlarının kontrolünü ele geçirmek için çok önemlidir.

Mirage, Counter-Strike 2’de en çok oynanan haritalardan biri olmaya devam ederken, öğrenebileceğiniz çok sayıda sis yeri var; bunlar arasında Window, Jungle, Konektör vb. yer alıyor. Bununla birlikte, her şeyi ezberlemek zorlu bir iş olabilir. Basitleştirmek için aşağıdaki bölümde CS2’deki Mirage’da kullanılacak en iyi sis yerleri listelenmektedir.

Window, T-Spawn

Orta kontrolü ele geçirmek T tarafında hayati önem taşıyabilir ve daha sonra oyunu B veya A bölgesine yönlendirmenize olanak tanır. Buna göre, genellikle AWP ile açıyı tutan bir rakip bulacağınız Pencereden dışarı duman atmak harika olacaktır.

CS2’de bu sisi atmak için T-Spawn’daki çöp kutusunun yanında durun ve korkuluğun kapı çerçevesinin beyaz kısmıyla buluştuğu noktayı hedefleyin. Atlama atışını doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra duman, Pencereye mükemmel bir şekilde inecektir ve bunda ustalaşmak için çok fazla pratik yapmanız gerekmez.

Konektör, T-Spawn

Mirage’da ortayı kontrol etmek için bir diğer önemli yardımcı parça da Konektör dumanı olacaktır. Bu, ekibiniz Ortadan B’ye hücum etmeye çalıştığında ideal olacaktır ve Konektör veya Üçlü Kutuların yakınında konumlanmışken açıyı izleyen düşmanların görüşünü esasen engelleyecektir.

Bu sisi atmak sizi TV Odasına götüren merdivenlerin önündeki köşede durmanızı gerektirecektir. Doğru şekilde konumlandırıldıktan sonra halının ortasındaki beyaz çizginin çevresini hedefleyebilir ve dumanın tam olarak Konektörün içine inmesini sağlayacak şekilde atlayabilirsiniz.

Short, T-Spawn

Geçiş dumanı veya Üst-orta duman, takım arkadaşlarınızın Arabaya doğru geçmesine ve Pencere konumunda tutan oyuncu tarafından vurulmaktan kaçınmasına olanak tanıyan popüler bir yardımcı programdır. Daha önce bahsedilen sisler gibi, bu da takımınız ortada güçlü bir kaleye sahip olmayı sabırsızlıkla beklediği ancak bir sonraki hamleye henüz karar vermediği durumlarda kullanılacaktır.

CT, T-Spawn

Mirage’ın A bölgesine bağlanmayı planlarken CT Smoke’u bilmek gerekli olacaktır. Belirli bir açının kapsanması, T tarafında görevinizi güvenli bir şekilde yapmanıza olanak tanır. CT sisinin şekli CS: GO’dan CS2’ye kadar değişmeden kaldı ve onu T-Spawn’da bulunan korkulukların yanında durarak atabilirsiniz. Doğru şekilde konumlandıktan sonra hedefi duvarın kenarına doğru tutun ve atın.

Stairs, T-Spawn

Merdivenler, Palace’dan zirveye çıkıp A alanının tam kontrolünü ele geçirmeyi planlayan takım arkadaşlarınız için yararlı olacaktır. Siteda oynayan herkesi temizlemek için uygun flaşları atmaları ve ardından genişçe bir giriş yapmaları gerekecek.

Bu A merdiven dumanının dağıtılması zahmetsizdir ve duvarda bulacağınız kapı çerçevesinin başlangıcıyla kendinizi hizalamanız gerekir. Pozisyona ulaştığınızda karşınızda gördüğünüz binanın tepesine nişan alıp dumanı atlayıp atmalısınız. Yine de bunu Jungle sisiyle birlikte atmak en iyisi olacaktır, yoksa o kadar etkili olmayacaktır.

Jungle, T-Spawn

Jungle ve Konektör dumanı, A bölgesinin diğer dumanları kadar hayati önem taşır ve mükemmel bir performans için hepsini bir araya atmanız gerekiyor.

Kendinizi aynı konuma hizaladıktan sonra hedefi fotoğrafta gösterildiği gibi ipin duvarla buluştuğu kısma yerleştirmelisiniz.

Kitchen, Arka Sokak

Kitchen sisi, TV Odasının hemen ardından gelen duvarın sağ köşesinden atılabilir. Bu duman, takımınızın B sahasında oyun oynamasına olanak tanır ve buna birkaç flaşla eşlik ederek mükemmel bir hücum gerçekleştirebilirsiniz. Dumanı atmak amacıyla önceden belirlenmiş konuma gidin ve hedefi iki duvarın birleştiği köşenin üst kısmına yerleştirin.

B Short, Arka Sokak

B short sisi, Counter-Strike 2’deki Mirage haritasında kullanılabilecek bir başka etkili sis noktasıdır. Neyse ki sis, pazardaki sisin tam olarak bulunduğu yerden salınır ve ek bir fırlatma pozisyonunu hatırlama ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu sisi atmak için hedefi binanın sol üst köşesine koyun ve atın. Ancak bu sisin doğru yere inmesi için hedefi tam olarak konumlandırmanın gerekli olduğunu unutmamalısınız. Hedefiniz hafifçe hareket ederse duman boşa gidecek ve istenilen yere düşmeyecektir.

Kaynak: thegamer.com

5/5 - (1 vote)

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...