1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9022
  Furkan Özden
  Anahtar yönetici

  kyk burs kredi

  Her yılın ekim ayında gerçekleştirilmekte olan KYK burs başvurusu, öğrencilerden alınan bilgilere göre değerlendirmeye işlemine alınacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sağladığı bu hizmet 11 adımda tamamlandıktan sonra taahhütname onayı gerektiren bir işlem ile devam edecek. KYK burs başvurusu sürecinde aileye ait bilgiler ve ödemenin alınacağı Ziraat Bankası ile ilgili kart başvurusuna ilişkin yönergeler yer alacak.

  KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

  turkiye.gov.tr adresi üzerinden erişimin sağlanabileceği E-Devlet kapısı aracılığı ile KYK burs başvurusu yaklaşık 15 dakikada tamamlanıyor. 11 adımda sonuçlanan başvurunun aşamaları ise şöyle:

  1. Başvuru Bilgileri
  2. Kimlik Bilgileri
  3. Öğrenim Bilgileri
  4. Bilgilendirme Mesajı
  5. Adres Bilgileri
  6. Özel Durum Bilgileri
  7. Aile Bilgileri
  8. Ziraat Bankası Bilgilendirme
  9. Ziraat Bankası Ürün Başvuruları
  10. Önizleme
  11. İşlem Sonuç

  15 Yaş Altı KYK Burs ve Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  E-Devlet üzerinden yapılan KYK Burs ve kredi başvuruları haricinde 15 yaş ve altındaki öğrenciler için başvuru sayfası Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinde yer alıyor. Başvuru sayfasına gitmek için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

  Başvuru Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Burs veya kredi başvurusunda bulunacak öğrencilerin turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet’e girip kendilerine ait okul ve bölüm bilgilerini kontrol etmeleri gerekiyor. Bilgilerinde hata olduğunu düşünen öğrencilerin üniversitelerde yer alan öğrenci işleri bölümüyle görüşüp hatayı düzeltmeleri gerekiyor. Bu tip hatalı veya eksik yapılmış olan başvurular gereksiz sayılacaktır.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yaptığı LYS yani Lisans Yerleştirme Sınavı’ndaki sıralamada ham puan ile ilk 100’e giren öğrencilerin burs alma şansı daha fazla olacaktır.

  KYK Burs ve Kredi Ücreti Ne Kadar?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre KYK burs ve kredi ücretleri 500 lira olacak. Yeni miktar ile yapılacak ödemeler yılbaşı itibariyle başlayacak. Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamaya göre yüksek lisans öğrencileri 1000 lira, doktora öğrencilerinin ise 1500 lira burs veya kredi ödemesi alacak.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.