1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10499
  Furkan Özden
  Anahtar yönetici

  tiktok nedir

  Tik Tok (musical.ly), iOS ve Android cihazlar için kullanılabilen kısa formlu bir video uygulamasıdır. Kullanıcıların bir şarkıyı söyledikleri veya dudaklarıyla senkronize ettikleri müzik videoları oluşturabilmelerini ve bunları paylaşmalarını sağlar. Videolar on beş saniye uzunluğunda ve sürekli bir döngüde yeniden oynatılır. İnanılmaz yetenekler sergilemekten değerli anlar ve bilgiler sunmaya kadar, eğlenceli ve güzel bir deneyim de sağlayabilir.

  Tik Tok uygulaması, makine öğrenme teknolojisiyle çalışan yenilikçi platformlar yaratan Çin merkezli bir şirket olan ByteDance’ya aittir.

  Tik Tok Zararları Nedir? Çocuklar için Güvenli mi?

  Tik Tok, Apple uygulama mağazasında 12+ ve Google Play’de “genç yetişkin” olarak değerlendirildi. Bununla birlikte, bir kullanıcının yaşını doğrulamak için bir sistem yoktur. Bu nedenle herhangi biri indirebilir. Uygunsuz içeriğe erişim ve açık dil içeren popüler müzik kullanımı nedeniyle bu küçük çocuklar için uygun bir uygulama değildir.

  Tik Tok ile Para Kazandırır mı?

  Tik Tok’tan para kazanmanın son yolu Live.ly kullanmaktır. Bu, insanların doğrudan ipuçlarıyla doğrudan para kazanabilecekleri uygulamanın canlı yayın parçasıdır. Twitch veya benzeri diğer akış uygulamalarını kullandıysanız bunu kullanırken yabancılık çekmezsiniz.

  Tik Tok Neden Bu Kadar Sevildi?

  Tik Tok, gençlerin arkadaşlarıyla video oluşturmalarını ve paylaşmalarını sağlayan eğlenceli bir uygulamadır.

  Sosyal medyanın ilk günlerinden beri (özellikle YouTube’da) dudak senkronizasyonu videoları gençler arasında popüler bir kullanıcı tarafından oluşturulan içerik biçimi olduğunu kanıtladı. Lip Sync Battle gibi TV şovlarının popülaritesi de bu tür platformlara ilgi duyulmasına yardımcı oldu.

  Gençler ayrıca uygulamadaki trend hashtagleriyle girilebilecek farklı zorluklarla rekabet etmekten de hoşlanıyorlar. Uygulama kullanıcılar açısından çok özel ve genç bir topluluğa sahiptir. Bu kullanıcıların birçoğu için beğeniler kazanmak, takipçiler ve uygulamadaki videolarının çok fazla kişi tarafından izlenmesi önemli önceliklerdir. Kendi içeriğini oluşturmak ve paylaşmak artık gençlerin çevrimiçi zamanlarını nasıl harcadıklarının büyük bir kısmını oluşturuyor. Gençler çevrimiçi izleyici olmaktan içerik oluşturmaya doğru yönelmeye başlıyor. Bu uygulama, gençlerin kendilerini ifade etmeleri ve kendi sosyal içeriklerini oluşturmaları için gerçekten yaratıcı bir yol olabilir.

  Tik Tok Gizlilik Ayarları

  Kullanıcı gizliliği ve korunması tüm sosyal medya ve teknoloji şirketleri için kritik bir konudur ve Tik Tok, kullanıcı topluluğunun yeteneklerini sergilemesi ve paylaşması için güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamayı taahhüt ediyor.

  • Gelişmiş Gizlilik Ayarları – Topluluk üyeleri, Tik Tok’un gizlilik ayarları altında hesapları üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni bir seçenek görecek. Örneğin, Tik Tok kullanıcıları videolarını “Özel” olarak ayarlayabilecek ve böylece yalnızca onaylı takipçiler görebilecektir.
  • Hesap Silme – Tik Tok, kullanıcıların hesaplarını Gizlilik Ayarlarından silmelerini sağlayan yeni bir fonksiyona sahip. Artık platformu, profili, videoları, yorumları, beğenileri ve takipçileri içeren hesaplarını kalıcı olarak silmek için kolay ve hızlı bir yoldur.
  • Özel Mesajlaşma – Topluluk üyeleri artık yalnızca özel mesajlarını Tik Tok arkadaşlarıyla paylaşabilir. Artık bağlı olmadıkları üyelere mesaj gönderemez veya mesaj alamazlar. Bu yeni mesajlaşma sistemi, Tik Tok topluluğunun güvenliğini ve mahremiyetini daha da koruyacak.
  • Ebeveyn Denetimleri – Yeni işlevler ebeveynlere ve yasal vasilere gençlerin uygulamayı yaşa uygun bir şekilde kullanmalarına yardımcı olacak ek araçlar sunar. Örneğin, “zaman kilidi” özelliği, ebeveynlerin gençlerinin uygulamayı kullanarak ne kadar zaman geçirebilecekleri konusunda bir sınır koymalarını sağlar. Genç izleyiciler için uygunsuz olabilecek videolarda bildirim afişleri de yer alıyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.