Etiket: 

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10586
  Furkan Özden
  Anahtar yönetici

  windows 10 guncellemelerini tamamen kapatmak

  Bazı Windows 10 PC’ler, Haziran 2019’daki Windows Update’ten toplu güncelleştirmeyi yükledikten sonra siyah ekrana yeniden başlıyor. Bu ilk başta korkutucu görünüyor, ama neyse ki sorununuzu çözecek hızlı bir düzeltme var.

  Windows 10 PC’niz siyah bir ekrana yeniden başlarsa, klavyenizdeki Ctrl + Alt + Del tuşlarına basın. Windows 10’un normal Ctrl + Alt + Del ekranı görünecektir. Ekranınızın sağ alt köşesindeki güç düğmesine tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak için “Yeniden Başlat”ı seçin.

  Bilgisayarınız artık siyah ekran olmadan normal şekilde yeniden başlatılacaktır.

  Bu soruna neyin neden olduğu belirsizdir. Ancak bu, Ctrl + Alt + Del’in PC’nizi her tür garip durumdan çıkartabileceğini hatırlatır. Ctrl + Alt + Del, yalnızca bir Görev Yöneticisi açmaktan daha iyidir.

  Bu çözüm siyah ekranlı bir PC’yi düzeltmeye yardımcı olmazsa, olası çözümler şunlardır:

  • PC’nizin grafik sürücülerini yeniden başlatmak için Win + Ctrl + Shift + B kısayol tuşu kombinasyonunu kullanın . Bu bazı sorunları çözebilir.
  • Zorla PC’nizi kapatın – bunu yaparsanız tüm işlerinizi kaybedersiniz, ancak bazen tek seçeneğiniz budur. Bunu yapmak için, PC’nizin fiziksel güç düğmesini kapanana kadar basılı tutun. Birkaç saniye bekleyin ve sonra tekrar açmak için güç düğmesine basın.
  • Klavyenizin ve farenin PC’nize bağlı olduğundan ve pil gücünün çok ciddi olduğundan! O takdirde Bilgisayarınız sadece siyah ekran gösterebilir ekranı aşağı döner güç tasarrufu modu için.
  • Klavyenizin fişinin çekilmemiş olması veya farenizin pil gücünü kaybetmesi ve PC’nizin girişi alamaması ihtimali var.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.