Ebeveynler internet cahili

Ebeveynler internete karşı fazla duyarsız!

Önde gelen güvenlik yazılımı firmalarından biri olan Trend Micro, yine gerçekleştirdiği çarpıcı bir araştırmasıyla çok konuşulacağa benziyor.

Bilindiği gibi ebeveynlerin en büyük dertlerinden biri çocuklarının internet üzerindeki zararlı içerikli sitelere girmesidir. Ancak yapılan bu son araştırma, ebeveynlerin bu konuda pek de çocuklarıyla ilgilenmediğini ortaya koydu.

Yayınlanan son rapora göre, araştırmaya katılan ebeveynlerin %97’si, çocuklarının internet üzerinde ne yaptığını takip etmek istemediğini veya bunu pratikte yapmadığını gözler önüne serdi.

Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Trend Micro’nun güvenlik uzmanı Rik Ferguson, ebeveynlerin çocuklarını internet konusunda eğitmeden önce interneti çok daha yakından tanımaları ve çocuklarını yakından incelemeri gerektiğini vurguladı.

Rate this post

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...