Mobee, Türkiye’nin ilk ve tek 13,3” ultra ince netbook’unu üretti

Türkiye’nin ilk 13,3”netbook’uMobee bildiğimiz netbook’lara yeni bir bakış açısı getiriyor. Konforlu ve kolay bilgisayar kullanımı için ekran ve klavyede genişlemeye giden Mobee, Türkiye’nin ilk 13.3 inçlik netbook bilgisayarını tasarladı. Yaklaşık 1.4 kg ağırlığında olan yeni Mobee Slim’in kalınlığı ise bir bozuk para kadar.

Yeni Mobee Slim’in yüksek çözünürlüğe (1280 x 800) sahip LED ekranı çok net ve canlı görüntüler sunuyor. Ayrıca önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayarak pilin daha uzun süre gitmesine yardımcı oluyor.

Tekli tuş tasarımına sahip yeni çikolata klavye ile parmak ucu ile daha fazla temas alanı kuruluyor ve böylece parmakların yandaki tuşlara çarpma ihtimali azalıyor. Uzun süre yazı yazan veya internette sohbet eden kullanıcılar için son derece rahat bir kullanım sağlanmış oluyor.

Çikolata klavye tasarımı, klavyenin aralarına toz ve pislik yerleşmesini engelliyor. Minimal bir görüntü oluşturan klavye, Mobee Slim’in sade tasarımını tamamlayarak ayrı bir estetik katıyor.

Mobee Slim 13”, üzerinde bulunan mini HDMI portu sayesinde görüntüyü TV ve monitöre en hızlı ve verimli bir şekilde aktarılabiliyor. 1.3 MP çözünürlükteki kamera ile de görüntülü görüşme olanağı sağlıyor.

Mobee Slim 13″, 1.66 GHz çalışma frekansına sahip Intel Atom N450 işlemcisini kullanıyor. 2 GB belleğe sahip olan bilgisayarda 320 GB’lık bir sabit disk bulunuyor

Rate this post

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: