Call of Duty: Black Ops’ta Bilmediğiniz Püf Noktaları

Call of Duty serisinin son oyunu Black Ops geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Şimdiden rekor kıran yapımda gizli oyunların olduğunu biliyor muydunuz?

Oyun dünyasında büyük bir efsane haline gelen Call of Duty serisi, Black Ops adlı son yapımıyla kısa süre önce satışa sunuldu. Şimdiden rekor kırmaya başlayan oyun hakkında iyi olduğu kadar kötü eleştiriler de bulunuyor.

Yapımda aslında görünen çok daha fazla bilgi gizli

 

Oyun İçinde Oyun

Bazı bilgisayarlarda ciddi performans sorunu yaşandığı için yapımcı Treyarch önümüzdeki günlerde bir yama çıkartacak. Tüm bu olumsuzluklara gündeme gelen yapımda aslında gizli oyunlar ve dosyalar olduğunu biliyor muydunuz?

Oyunun seneryosundaki gizemlere ulaşmak için, ana menüde işkence gördüğünüz koltuktan kalkıp bilgisayar gitmeniz gerekiyor. İşte Call of Duty Black Ops’un gizemlerini çözmeniz için hazırladığımız rehber.

Koltuktan Nasıl Kalkılır?

Black Ops’un gizemlerini çözmek için tembelliği bırakıp işkence gördüğünüz koltuktan kalkmanız lazım. Ana menüdeyken aslında kafanızı farklı noktalara çevirebiliyorsunuz. Fareyle ya da joypad yardımıyla kamerayı bacaklarınızı görecek hale getirin.

Daha sonra sağ ve sol tuşlarına hızlıca birkaç kez basın. Bundan sonra PC’de hızlıca space’e PS3’de ise üçgen tuşuna basmaya devam edin. Bir süre sonra, karakteriniz bağlarından kurtulacak.
Ayaktayken odada istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. İşkence odasındaki bilgisayarı bulun orada gerçekten bir dos sistemi olduğunu göreceksiniz.

Zombi Oyunu

Black Ops’un içerisinde bulunan gizli oyunlardan biri Dead Ops Arcade adını taşıyor. Bu oyunu açmak için oda içerisinde bulunan bilgisayarın yanına gidin. Ekrana DOA yazın.

Eğlenceli bir animasyona sahip olan ekranda biraz bekledikten sonra eski atarici oyunlarına benzeyen bir zombi oyunuyla karşılacaksınız.

Gizli Advanture Oyunu

Yapımda bir de eski bir advanture oyunu saklı. Zorg adlı oyun sadece ingilizce bilenlere hitap ediyor. Bilgisayara zorg yazın.

Karşınıza gelen ekranda bir grafik bulunmuyor. 80’li yıllardaki advanture oyunları gibi ingilizce komutlar vererek oyunda ilerleyebilirsiniz.

E-Postalar

Bu bilgisayarda bir de oyunun hikayesini daha iyi anlamanızı sağlayan elektronik postalar bulunuyor. Bilgisayar ekranına mail yazın.

Karşınıza gelen sıralama listesinde e postalar ve yollayan kişiler bulunuyor. Numara tuşlarına basrak istediğiniz e postayı okuyabilirsiniz.

Diğer Gizemler

Oyundaki diğer gizemleri çözmek için bu ekrana help yazmanız yeterli. Diğer kullanılabilir komutlar, login ekranı ve şifreli belgeleri çözmek için komutları bu şekilde görebilirsiniz.

Rate this post

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: