FormSpring tarihe karışıyor

Facebook bu hafta üst üste üç tane yeni servisini tanıttı. İşte sosyal ağ sitesinin formspring’e meydan okuduğu sorular hizmeti ve sundukları.

500 milyon üyesiyle yetinmeyen Facebook internetin en büyük gücü olmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu haftaya üç büyük yenilik ile merhaba diyen sosyal ağ sitesi, şimdi de formspring.me adlı potansiyel rakibini ortadan kaldırmak için çalışmalara başladı.

İlk olarak Temmuz ayında tanıtılan Facebook Questions (sorular) hizmetibugünden itibaren tüm kullanıcılara açık hale geldi. Geçtiğimiz aylarda özel davetiye yoluyla işleyen sistemFacebook üzerinden anket yapmanızı da sağlıyor.
Yeni Hizmet Nasıl Çalışıyor?
Açtığınız anketi cevaplayan kişiler de otomatik olarak bu soruyu profillerinde paylaşmış oluyor. Böylece hazırladığınız anketi kaç kişicevaplarsa o soru Facebook üzerinde o kadar yayılıyor. Kullanıcılar hazırladıkları anketin sonuçlarını özel bir grafik yardımıyla görebiliyor.
Facebook soruları bölümü profilinizin paylaşım kısmında görünmeye başladı. Ünlü sosyal ağ sitesi bu hafta içerisinde, gönder tuşu, yeni grup özellikleri ve Groupon benzeri fırsat sistemini de tanıtmıştı. (SDN)
Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...