Samsun, Spor Organizasyonlarına Hazırlanıyor

Samsun, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Altunsoy, 2011 yılını ulusal ve uluslararası spor faaliyetleri ile doldurduklarını söyledi. Altunsoy, “Bu yıl daha önceden yapılmamış birçok büyük spor organizasyonu Samsunluları bekliyor. İlk olarak 21-22 Mayıs’ta Offshore Dünya Şampiyonası’nın 3. ve 4. Ayağı yapılıyor. Şampiyonaya Amerika, Almanya ve Türkiye’den 11 takım katılıyor” dedi.

Diğer taraftan 25-26 Mayıs’ta Cumhuriyet Meydanı’nda Anadolu Jet sponsorluğunda Karizma Show Jimnastik ve Basketbol gösterilerinin yapılacağını açıklayan Altunsoy, “Yine 28 Mayıs’ta Samsun’da Kano İller Arası Valilik Kupası yarışları yapılacak. Yarışmaya 100 civarında sporcu katılacak. Kano sporunda Sevgi Kafe yanında Kano Merkezimizi Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle oluşturduk. Sporcu seçmelerimiz başladı. Bu yarışla beraber kano sporunu da tanıtıp faaliyetlerimize hız vereceğiz” diye konuştu.

Bu yıl, Samsun Valisi Sayın Hüseyin Aksoy’un destekleri ile birçok ilk yaşanacağına değinen Altunsoy, “Bu yıl etkinliklerimizde birçok ilkler yaşanacak. Yapılacak olan tüm organizasyonlara halkımızı davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...