Lucid Rüya Görme Rehberi

 • 1. Lüsid rüya görme rehberine hoş geldiniz. Milyonlarca insanın niçin lüsid olmaya çalıştığını, bunu nasıl yaptıklarını ve orada neler yaşanabildiğini burada öğrenebileceksiniz.
 • 2. Lüsid olmanın anlamı, rüya gördüğünüzde, zihninizin rüyada olduğunuzu tam olarak bilmesidir. Öyle ki, bedeniniz derin uykuyu yaşarken, azıcık hileyle beyninizi tam anlamıyla uyanık olduğunuza inandırırsanız, göreceklerinizin gerçekliği karşısında hayrete düşebilirsiniz.
 • 3. Lüsid hale geçtikten sonra yapılan faaliyetlerin başında uçmayı, rüya alemlerinde gezmeyi, rüyadaki kişilerle iletişim kurmayı, hatta kendi iç dünyanızı sorgulayıp, kişiliğinizi geliştirmeyi sağlayabiliriz. Aslında yapabileceklerinizin sınırını yine kendi akıl ve mantık çerçeveniz belirliyor. Yani aklınızın alabildiği herşeyi yapmakta özgürsünüz.
 • 4. Lüsid hale gelebilmek için iki değişik yol takip edilebilir. Başlangıçta ilkinin kullanılması uygundur, çünkü lüsidliği öğrenmenin temeli buna dayanır. Yatağınızın başucunda bir rüya günlüğü bulundurun ve her sabah uyandığınızda hatırlayabildiğiniz rüyalarin tümünü buraya yazın. Bunu yapınca, zihniniz rüyalara daha fazla odaklanır, ve zamanla ilginç rüya konuları veya rüya belirtilerini saptayabilirsiniz. Bu da zihninize rüya gördüğünü anlaması konusunda yardımcı olacak ipuçları sağlar.

Gerçeklik testi uygulayın

Bunlar, rüyadayken, rüyada olduğunuzu farketmenizi tetikleyecek basit testlerdir. Mantığı şu şekilde işler: Eğer normal hayatta düzenli aralıklarla rüya görüp görmediğinizi kontrol etmeyi alışkanlık haline getirirseniz, büyük ihtimalle beyniniz bu kontrolleri rüya gördüğünüzde de sürdürecek ve siz de kendinizi rüya görürken yakalayacak ve lüsid hale geçeceksiniz. Gerçeklik testlerinde en sık kullanılanı havaya yükselmeye çalışmak, parmağınızı elinizin içinden geçirmeye çalışmak ya da aydınlatma düğmelerinin doğru çalışıp çalışmadığına bakmaktır (Çünkü bunlar rüyada genellikle abuk sabuk çalışır.)

Takip edilecek ikinci yoldaki yöntemler çok daha kestirmedir. Ama bunları denemeden önce mutlaka belli bir süre rüya günlüğünüzü tutmuş ve gerçeklik testi alıştırmalarını uygulamış olun. Sabah uyandığınızda hiç kıpırdamayın ve tekrar uymaya çalışın, ama bu kez kendi kendinize: -Rüyaya geri döndüğümde rüyada olduğumu farkedeceğim- diye düşünün. Daha önce görmüş olduğunuz rüyayı hatırlamaya çalışın ve kendinizi rüyaya tekrar girmiş olarak, ama bu kez rüya gördüğünüzün farkında olarak hayal edin. İsterseniz alarm saatinizi normalden bir saat öncesine kurun ve çok kısa bir süre için uyanıp, sonra bu tekniği deneyin.

Bir başka teknik ise, uyanık halden lüsid rüyaya geçmektir. Bunu denemek için en iyi zaman sabah veya öğlen üzeri, birşeyler atıştırdıktan sonradır. Yatağa uzanabilir veya koltuğa oturabilirsiniz. Gözlerinizi kapatıp gevşeyin. Zihin gözüyle izleyeceğiniz renkli şekillere ve görüntülere konsantre olun. Uyku eşiğine gelinceye kadar kendinize müsaade edin. Zihniniz sükunet içinde kalsın ama oluşan şekillerin farkında olsun. Bu biraz zor bir yöntem olmakla birlikte, eğer dengeyi iyi kurabilirseniz, şekiller gün ışığı gibi ortaya çıkacak, ve siz görmekte olduğunuz dünyaya rahatlıkla lüsid olarak adım atabileceksiniz.

 • 5. Lüsid olmayı başardıktan sonra , lüsidliği maalesef her an tekrar kaybedebilirsiniz. Elde ettiğiniz deneyimin süresini uzatmak için, ellerinizi birbirine sürterek ovuşturmaya çalışın ve kendinizi ruh dünyanızın yarattığı gerçekliğe bırakarak bu gerçekliği iyice algılamaya çalışın. Ayrıca yüksek sesle: -Daha fazla lüsid olmak istiyorum- diye bağırıp, kollarınızı iki yana açarak olduğunuz yerde kendi etrafınızda dönmek de işe yarayabilir.
 • 6. İnsanların lüsid olabileceği bilmsel olarak açıklanmıştır, ancak bunun dışında farklı deneyimlerden de söz edilir. Bunlardan biri de -astral seyahat- dir. Astral seyahat deneyiminde kişi, astral bedeniyle evreni ve daha ötesini gezebilir, ortak rüya görebilir, ruhsal rehberlere raslayabilir, ya da çok daha olağanüstü deneyimler yaşayabilir. Kişisel deneyiminiz ne yönde olursa olsun, hiçbirşey size zarar veremez. Ümid ederiz siz de milyonlarca diğerleri gibi, kendi ruh dünyanıza yapacağınız yolculuğun tadını çıkarırsınız.
Rate this post

Paylaş

4 Cevaplar

 1. Anarşi dedi ki:

  Çok uğraş gerektiren bir şey. Ama keyfini hiç bir şey vermiyor 🙂

 2. Tuğba C. dedi ki:

  Astral seyehat hep merak uyandırmıştır.

 3. ry dedi ki:

  gerçeklik payı olabilir ama ben yapabileceğime inanmıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...