Instagram Kalıcı Hesap Silme Yöntemi

instagram hesap silme

Instagram son zamanlarda artan kullanıcı sayısıyla çok rağbet gören sosyal medya kanallarından biri haline geldi. Durum böyle olunca instagramı amacı doğrultusunda kullananların yanında merak edip bir göz atmak isteyenlerin açtığı hesapların sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Bu kullanıcıların yanında uygulamadan sıkılanların da olduğu apaçık bir gerçek. Başka nedenler de yok demiyorum. Tabii ki var ancak insanların Instagram’ı bırakma nedenlerinin başında bunlar geliyor.

Şimdi yazının asıl amacı olan instagram hesap silme yönteminden bahsedelim. Dikkatinizi çekerim bu yöntemle hesap kalıcı olarak siliniyor ve aynı kullanıcı adı tekrar alınamıyor. Gün gelir de geri dönmek isterseniz aynı kullanıcı adı ile hesap açamayacağınızı unutmayın.

Bu uyarıları yaptıktan sonra gelelim hesabı silme kısmına. Hesabı silmek için öncelikle sürecin kolaylıkla işlemesi ve zamandan tasarruf için işlemleri bilgisayardan yapmanızı tavsiye ederim. Zaten hesap kapatma amaçlarından biri de zamandan tasarruf etmek değil mi? Bilgisayardan instagram kalıcı hesap silme linki olan aşağıdaki linke girin:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Çoğu ‘haber’ veya blog sitesinde request kısmında link sona eriyor. Instagram’ın başındaki isim veya isimler bunu fark etmiş olacak ki o linke tıklanıldığında sayfa geçici olarak hesap dondurma sayfasına yönleniyor. Böylece kullanıcılar amacına ulaşamamış oluyor. Yukarıda verdiğim bağlantıya tıkladıktan sonra ise yapmanız gerekenler çok basit. Hesabınızı neden sildiğinizi belirten seçeneği işaretleyip hesap şifrenizi girdikten sonra Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna basmanız yeterli olacaktır. Tebrikler! Artık bir instagram hesabınız yok.

Rate this post

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: