Hamachi ile Sanal Ağ Bağlantısı Kurma

Hamachi, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar diğer oyuncularla aranızda bir sanal ağ oluşturma programıdır. Arkadaşlarınızla çevrimiçi oyun oynamak isterseniz LogMeIn Hamachi sayesinde ortak ağ bağlantısı üzerindeymiş gibi LAN bağlantısı ile her oyunu oynayabilirsiniz. Forumlarda veya birçok topluluk sitelerinde paylaşılan hamachi ip adresleri aracılığı ile aynı şekilde başkaları ile çevrimiçi oyun oynayabilirsiniz.

Kurulum

Öncelikle bilgisayarınıza Hamachi programını kurun. LogMeIn Hamachi programını indirmek için buraya tıklayın.

hamachi-screenshot

Programı kurduktan sonra Hamachi programını açın ve ‘Gücü Aç’ butonuna basıp istemci adı olarak akılda kalır ve sizi tasvir eden bir isim girin. Biraz bekledikten sonra çıkan pencerede ‘Ortak Ağ’ seçeneğini seçin. Daha sonra Hamachi penceresinden ‘Yeni bir ağ oluştur’ butonuna tıklayıp bir ağ oluşturup arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz veya ‘Mevcut bir ağa katıl’ butonuna tıklayıp halihazırda kurulmuş bir ağa katılabilirsiniz.

4/5 - (1 vote)

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...