Transformers 3 : Ay’ın Karanlık Yüzü

Yönetmen: Michael Bay
Oyuncular: Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Patrick Dempsey, Josh Duhamel, Josh Turturro
Süre: 155 dakika
Orjinal Adı: Transformers : Dark of the Moon 2011 (ABD)
Tür: Bilim-kurgu, Aksiyon

Film Özeti: Transformers: Ay’ın Karanlık Yüzü’nde Shia LaBeouf, yeniden Sam Witwicky olarak beyaz perdede. İlk iki filmdeki kadroyu yüksek oranda koruyan serinin bu üçüncü filminde tek fire Megan Fox… Megan Fox’un yerine kadroya dahil edilen Victoria’s Secret mankeni Rosie Huntington-Whiteley’in ise bu rolle sinema dünyasına sağlam bir giriş yapması bekleniyor.

Yıl 1961, insanlığın uzaya adım atışından 8 yıl önce bir Cybertron uzay gemisi büyük savaştan kaçarak Ay’ın karanlık yüzüne inmiştir. Sentinel Prime’ın kullandığı bu gemi, Cybertronlar için hayati önem taşıyan bir teknolojiyi taşıyordur. Dünyada ise insanlığın uzaya çıkma macerası başlamıştır artık. Cybertron gemisini keşfeden NASA, Başkan John F. Kennedy’nin izniyle Ay’a ilk insanı gönderme projesine ‘start’ vermiştir. 1969’daki Apollo 11’in macerası da böylece başlar…

Günümüze geldiğimizde ise, bir görev sırasında işte bu çok gizemli Cybertron gemisini keşfeden Optimus Prime, insanların yıllardır bu konuda Autobot’lara yalan söylediğini anlar ve hayal kırıklığına uğrar. Bu gemiye ve içinde saklanan teknolojiye Decepticonlar’dan önce ulaşmak ve sırrını keşfetmek için büyük bir yarış başlamıştır artık… Transformers’ın son savaşı yaklaşırken mezun olan Sam Witwicky de hem kız arkadaşıyla hem de iş bulamama derdiyle başbaşadır.

Editör’ün Yorumu

Arkadaşlar filmi sinemada izledim şunu söyleyebilirim ki film bol aksiyonlu ve kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Megan Fox’ un filmde oynamaması film gösterime girmeden büyük bir sallantı oluşturmuştu ama emin olun filmde Megan Fox’u aramıyosunuz ve filme kendinizi kaptırıyosunuz. Megan Fox’un yerine oynayan Rosie Huntington-Whiteley gayet güzel bir oyunculuk sergilemiş.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: