Chen: Oyunda canavar kesmek adalettir

Online oyun yayıncısı Alan Chen, çocukların bilgisayar oyunu oynamasında sakınca görmediğini söyledi. Oyunların kötü yollara saptırdığı iddiasını reddeden Chen, “Oyunda canavar kesmek şiddet değil, adalettir” dedi.

İSTANBUL – Online oyun geliştiricisi ve yayıncısı Perfect World Başkan Yardımcısı Alan Chen, “Yeni Medya Düzeni Konferansı”nın öğleden sonraki ilk konuşmacısıydı.

Şirketlerinde bol bol oyun oynadıklarını belirten Chen, çocukların bilgisayar oyunu oynamasında sakınca görmediğini söyledi.

İnsanların artık online olarak arkadaşlarıyla ve tanımadıkları kişilerle oyun oynamak istediklerini söyleyen Chen, online oyun pazarındaki reklam olanakları ve mecralarından bahsetmeyi de ihmal etmedi.

‘Canavar kesmek adalettir’

Alan Chen, kısa sunumunun ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Levent Erden’in ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Bu bölümde bilgisayar oyunlarındaki şiddet, militarizm, kadın düşmanlığı ve ideolojik yönlendirmelerle ilgili sorularla karşılaşan Chen, bu konunun tartışmalı olduğunu ve ergenlerin bilgisayar oyunu oynamasa da kötü yollara sapabileceğini ifade etti.

Chen, “Oyunlarda canavar kesmek şiddet değil, adalettir” şeklinde konuştu.

‘Sanal alemde istediğiniz kişi olursunuz’

Chen, şirketlerinin isminin nereden geldiğinin sorulması üzerine ise “Sanal dünya mükemmel olduğu için şirketimizin adı Perfect World, sanal dünyada istediğiniz kişi olabilirsiniz” dedi.

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...