In Time (2011)

in time movie banner

 • Yapım: 2011 – ABD
 • Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
 • Yönetmen: Andrew Niccol
 • Oyuncular: Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Alex Pettyfer, Cillian Murphy, Olivia Wilde, Johnny Galecki, Matthew Bomer, Rachel Roberts, Toby Hemingway, Melissa Ordway, Christoph Sanders, Ethan Peck, Vincent Kartheiser, Collins Pennie, Natalina Maggio, Jessica Parker Kennedy, DeVaughn Nixon, Elena Satine, Emma Fitzpatrick, Sterling Sulieman, Ray Santiago, Adam Jamal Craig, Trever O’brien
 • Senaryo: Andrew Niccol
 • Yapımcı: Andrew Niccol, Kristel Laiblin, Debra James, Amy Israel, Marc Abraham, Eric Newman

Filmin Özeti

İnsanların yaşlanmayı durdurduğu yakın bir gelecekte geçecek olan filmde insanlar 25 yaşından sonra artık daha fazla yaşlanmayacağını ve ölümsüzlüğün sırrına erişildikten sonra yaşananları anlatan bir yapım “parası olanın sonsuza kadar yaşayabileceği bir dünyanın”.

Filmde, zamanın altın değerinde olduğu bu yeni dünyada insanlar, ölümsüzlüğün peşinde koşarak hayatta kalma mücadelesine girerler. Bu nedenle, nüfus artışının son haddeye varmasıyla, yeni düzenlemelere girişen insanoğlunun hikâyesi filmde anlatılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=fdadZ_KrZVw

Editörün Yorumu

Filmi dün gece izledim. Malum dershanenin olmadığı ender günlerden biriydi. Öncelikle film bayağı sürükleyici. Ayrıca bilim kurgu olmasına rağmen senaryo muhteşemdi. Sanırım senarist, zamanın önemine dikkat çekmek istemiş. Bu filmdende bayağı etkilendim 🙁 Şimdi dışarı çıkıp “Zamanımı geri ver!” desem ne olur acaba 🙂 Dediğim gibi senaryo muhteşem, filmde en değerli şeyiniz zamanınız. Dünya üzerinde bu bağlamda bölgeler oluşmuş ve bölgeleri kontrol eden başlar ve asayişi sağlayan Zaman Muhafızları.

Paylaş

2 Cevaplar

 1. aktifsitem dedi ki:

  Filim Güzel Bir Şeye Benziyor 😀

 2. Ogün Sakız dedi ki:

  Film Güzele Benziyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...