Real Steel (2011)

real steel movie

  • Vizyon tarihi: 7 Ekim 2011
  • Yönetmen: Shawn Levy
  • Oyuncular: Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Kevin Durand, devamı…
  • Orijinal adı: Real Steel
  • Uzun metrajlı film: Hindistan , ABD
  • Tür: Bilimkurgu , Aksiyon , Dram
  • Süre: 127 dk Yapım yılı: 2011

Filmin Fragmanı

Filmin Özeti

Eski organizatörlerden Charlie, hurda metalden kalitesiz robotlar yaparak geçimini sağlamakta ama zorlanmaktadır. Sonunda dibe vurur ve kendisinden ayrı yaşayan oğlu Max ile şampiyonada yarışacak bir boksör bir robot yapıp eğitmek üzere bir araya gelir. Bu vahşi arenada işler ciddiye bindikçe, Charlie ve Max bütün engellere rağmen, ringlere geri dönmek için son bir şans daha elde ederler.

Boks sporunun insanlar dünyasından büyük ölçüde ayrılıp, robotların teknolojik dünyasına kaydığı yakın bir gelecekte geçen aksiyon dolu filmin başrolünde X-Men serisinin Logan’ı Hugh Jackman var. 2,5 metre uzunluğunda ve 900 kilo ağırlığında robotlarla insan olarak baş edemeyince kendisi küllerinden bir boksör robot yaratan Charlie Kenton rolünde izlediğimiz Jackman’ın yanı sıra filmin kadrosunda yakın zamanda Ölümcül Tuzak, Kader Ajanları gibi aksiyonlarda seyrettiğimiz Anthony Mackie ve Lost dizisiyle yıldızı parlayan seksi oyuncu Evangeline Lilly de yer alıyor.

Editörün Yorumu

Yine bambaşka bir hayat ve tabii ki bambaşka bir dünya… 2020’lerden bahsediyoruz. Robot dövüşlerinin hat safhada olduğu bir dünyadayız. Filmde ilk dikkatimi çeken şey: Aksiyonun yanında Charlie ile Max’ın arasındaki bağı da filmin senaryosu ile güzelce kombine etmişler. Max’ın babasına tüyolar vermesi, babasının onu dikkate almaması… Tabii bu durum sonradan değişiyor. Tam bir takım işiyle filmi devam ettiriyorlar. Benim puanım 8/10, filmin bazı yerleri durgundu ama yinede izlemeye değer 🙂 Aşağıda da filmdeki robotların bazılarının resimleri var.

Robotlar

Paylaş

1 Cevap

  1. Ben bunu arkadaşımla sinememada izlemiştim çok güzel filmdi tavsiye ederim 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...