Revolution’da Herkes ABD’ye Karşı Tek Yumruk

Revolution Wallpaper

1. sezonunu muhteşem bir finalle noktalayan dizi 26 Eylül 2013 tarihinde 2. sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor.

Kule adıyla anılan yerde dizinin ana konusu olan elektrik kesintisiyle ilgili birçok bilgi açığa çıktı ve finalde de olanlar oldu. Rachel ne kadar durdurmaya çalışsa da elektriğin gelmesiyle Randall‘ın nükller bombaları ateşlemesi bir oldu ve Randall kendisinin bir vatansever olduğunu iddia ederek kendini feda etti. Bunu ikinci sezonda ABD hükümetinin ortaya çıkmasıyla daha iyi anlayabiliyoruz.

Revolution TV Series Map

Eskiden savunma bakanı olarak görev yapan Randall Flynn planını gerçekleştirmek için olaya dahil olan sadece bir casus gibiydi benim gözümde. Ama 1. sezon finalindeki davranışı ve 2. sezonun başlarında gelişen olaylar sayesinde gerçek olayı anladım.

Hararetli bir başlangıç yapan Revolution’un 2. sezonunda Randall’ın Atlanta ve Philadelphia‘a nükleer bombaları atmasıyla ortadan kalkan iki büyük güç Monroe Cumhuriyeti ve Georgia Federasyonu şimdiye kadar Kübada gizlenen ABD hükümetinin yönetimi ele geçirmesine zemin hazırladı. Randall’ı en başından beri görevi buydu. Şimdi ise herkes telef olmuş bir şekilde ABD hükümetinin yönetimi devralmasına göz yummak zorunda.

Revolution TV Series Nuclear Bombs

İlerleyen bölümlere ilişkin bir tahmin yapmak gerekirse Miles‘ın yakında Tom Neville ve Sebastian Monroe ile işbirliği yapacağından hiç şüphem yok. Bir sezon bu üç düşmanın birbirleriyle olan mücadelesine tanık olmakla geçti. Ama şu anki durumda ABD hükümetine karşı cephe almaları gerekiyor. Zaten 2. sezonun 3. bölümünün bitiminde Miles olayın farkına varmıştı. Hükümetin nasıl bir tavır takındığını anlamıştı. Bu onun için yeter de artardı bile.

Revolution TV Series Nicole Ari Parker as Justine Allenford

Elektrik kesintisine sebep olan nano teknoloji ise tekrar kendisini gösterdi ama bu sefer durum biraz daha karmaşık bir hale geldi diyebilirim. Belki Aaron’ın gördüğü ateş böcekleriyle nano teknolojinin bir alakası yoktu?

Revolution TV Series Aaron

Öte yandan dizide illuminatiye de yer verilmeye başlandı. Bu dizinin daha da karmaşıklaşmasına neden olacak gibi. Eğer tarihe meraklıysanız ya da illuminati ve Amerika ile ilgili birkaç akademik araştırma yaparsanız dizideki olayların gerçeğe yakın olduğunu görürsünüz.

Bizi bol gerilimli bir sezon bekliyor. Bu saatten sonra herşeye hazırlıklı olmakta fayda var.

Paylaş

4 Cevaplar

  1. Sinan Yorulmaz dedi ki:

    Bu sezon çok güzel başladı. Kurgu ve hikaye bakımından rakipsiz bir dizi Revolution. 🙂

  2. Ümit Kaya dedi ki:

    1 sezonu yeni bitirdim, senaryosu oldukça güzel olaylar biraz yavaş ilerliyor gibi, bu diziye benzerliği ile the 100 dizisinide incelemelisiniz 🙂 .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...