Bu telefonlar daha da akıllandı

Apple’ın ilk iPhone’u üretmesinin ardından popüler hale akıllı telefonlar artık çift çekirdek sayesinde daha akıllı, daha becerikli oldu.

İlk modellere göre çok hafif olmayan yeni nesil akıllı telefonların perfomansının yanısıra görüntü kapasitesi ise daha iyi hale getirildi.

BBC Focus Ultimate Gadget isimli dergide yer alan habere göre, işte son zamanların en süper akıllı telefonları:

LG Optimus 2x

Avantajları: Dünyanın ilk çift çekirdekli akıllı telefon modeli olarak lanse edilen Optimus 2X, hızlı ve rahatça işlem görüyor. Mükemmel bir kaliteye sahip cihaz ve 4 inç (800×480 piksel) boyutunda birinci sınıf ekran kullanıyor. Piyasadaki diğer rakipleriyle karşılaştırıldığında kelepir olan telefonun fiyatı 1300 Liradan başlıyor.

Dezavantajları: 8 MP kamera özel bir şey değil ve rakipleri daha ince (10,9 mm) ve hafif (139 gram). Sadece Android 2,2 yüklenmiş, ancak gelen tepkiler nedeniyle sürüm 2,3’e yükseltildi.

Motorola Atrix

Avantajları: Atrix diğer telefonlara göre benzersizdir. Hızlı performansı ve keskin 4 inç (540×960 piksel) ekranıyla güçlü bir süper telefon. Opsiyonel olarak 300 dolara satılan dizüstü istasyonuna taktığınızda telefonunuzu bilgisayara dönüştürebiliyorsunuz. Cihaza özel Linux işletim sistemi ile Firefox diz üstü web browser’ı bulunuyor.

Dezavantajları: Atrix pahalı ve dizüstü kiti de sizin için önemli bir ekstra masraftır. Kamerası, boyutu (11 milimetre) ve ağırlığı (135 gram) ise ortalamadan daha iyi değildir. Türkiye’ye resmi olarak henüz getirilmeyen cihazın Amerika fiyatı ise 450 dolar civarında.

Samsung Galaxy S2

Avantajları: Son derece ayrıntılı telefon, 800×480 piksel ve 4,3 inç süper AMOLED ekran görüntüsüyle, hızlı performansıyla ve güçlü 8 MP kamerasıyla övünüyor. Cihaza Android 2,3 standart olarak yüklenmiş. Çok ince (8,5 milimetre) ve hafiftir (116 gram).

Dezavantajları: Telefon hafif olabilir, ancak 125×66 milimetrelik ebatlarıyla avuç içine sığmakta biraz zorlanıyor.

iPhone 4S

Avantajları: A5 çipindeki iki çekirdek, iki kata kadar daha fazla güç ve yedi kata kadar daha hızlı grafik performans sağlıyor. Daha yüksek çözünürlükteki kameraya, daha net bir ekrana ve milyonlarca alternatif telefon uygulamalarına sahip olan süper telefon halen piyasaya hakim.

Dezavantajları: Fiyatı rakipleri arasında en pahalılar arasında. Depolama alanı ise 32 GB’ı aşamayacak gibi görünüyor.

Nokia Windows Phone

Avantajları: Nokia’nın ilk Windows telefonları çift çekirdek 1.2 GHz chipset ile lanse edilecek. Microsoft’un ipeksi pürüzsüz platformu yine çok iyi görünecek. Nokia bir kamera uzmanıdır, bu nedenle iş fotoğrafa gelince bunun da bir zevk olması bekleniyor.

Dezavantajları: Windows Phone halen genç bir işletim sistemine sahip ve rakiplerinin uygulama alternatifleri karşısında eksik kalıyor. Ayrıca, Nokia’nın en çok satan ürünü telefonlar oldukça hayal kırıklığına uğrattığı ispat edildi. Bu nedenle bu sefer üzerindeki baskı çok fazla.

HTC Sensation

Avantajları: Akıllı telefonlar içinde diğer bir performans şampiyonu ise Android 2,3 yüklü olan HTC Sensation’dur. Bu telefonun (540×960 piksel) 4,3 inç büyüklüğündeki ekranı kırılmayan, çizilmeyen bir teknolojiyle (Gloria Glass) yapılmıştır. Bu da sağlam olduğu anlamına geliyor. HTC Sensation en iyi kişiye özel Android arayüzüdür.

Dezavantajları: Sensation mevcut süper akıllı telefonların en geniş (11,3 milimetre) ve en ağır (148 gram) telefonudur. Cihazın en büyük dezavantajları ise yetersiz kamerası ve 1.600 lira gibi fiyatıyla en pahalı modellerden biri olması.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...