Asus’dan Windows 8’li İlk Tabletler: Vivo Tab ve Vivo Tab RT

Dünya devleri arasında kendine yer arayan ASUS ilk kez haziran ayında Computex’te Windows 8 altyapısıyla çalışan iki yeni tablet tanıttı. Vivo Tab ve Vivo Tab RT (önceki adlarıyla ASUS Tablet 810 ve ASUS Tablet 600) bir tabletten beklenenleri fazlasıyla veriyor ve yeni medya düzenine ayak uydurmuş şekilde geliyor.

Vivo ile Tanışın

Vivo, latin dilinde “yaşamak” anlamına geliyor. ASUS’un tasarımdaki inceliği, Microsoft’un dokunmatik Windows 8 işletim sistemi ile birleştirilince ortaya yanınızdan ayıramayacağınız bir tablet çıkıyor.

Vivo, Windows 8 deneyimini doruklarda yaşayabileceğiniz bir tablet. Yüksek çözünürlüklü Super +IPS ekranından ayrılabilen QWERTY klavye standı diğer tabletlerle arasındaki farkı açıyor. Corning® Fit Glass ve ASUS TruVivid teknolojisi görüntüyü daha net görmenize yardımcı oluyor ve tabletinizi çizilmelere, çarpmalara karşı dayanıklı kılıyor. Ekranında ayrılabilen klavye kapandığında tabletinizi koruma özelliğine de sahip. Ayrıca klavyeyi tabletinize bağladığınızda klavye ikinci bir pil işlevi görüyor.

Wacom stylus teknolojisiyle desteklenmiş yüksek hassasiyetli 11.6 inç ekranıyla Vivo Tab verimliliğini sınırlarını zorluyor. Bunun yanı sıra Vivo Tab RT o kadar hafif ki yanınızda taşıdığınızı bile hissetmeyeceksiniz.

ASUS Vivo Tab

Yeni nesil Intel® Atom™ işlemciyle birlikte gelen ASUS Vivo Tab, 2GB bellek ile 64GB eMMC bütünleşik multimedya kartına sahip. Ayrıca Wacom desteği ile ASUS Vivo Tab performans çıtasını bir kat daha yukarı taşıyor. Bu da Windows 8’in güzel nimetlerinden yararlanmanıza olanak sağlıyor.

Vivo Tab’ı diğer tabletlerden ayıran en göz alıcı özelliği ise ekrandan ayrılabilen QWERTY klavyesi. Bu klavyeyi tabletinize taktığınızda QWERTY klavye, dokunmatik fare, iki adet USB girişi ve ikinci bir pil tabletinize takviye sağlıyor.

Açık ve kapalı ortamlarda mükemmel görüntü netliği sağlayan Super +IPS teknolojisi sayesinde 1366 x 768 çözünürlüklü ekrana nereden bakarsanız bakın görüntü kaybı yaşamayacaksınız.

Bu incelikteki bir tablet SonicMaster teknolojisiyle birlikte üstün ses performansı sağlıyor. Görüntülü görüşmelerde bu ses kalitesinin yanı sıra 2 megapiksellik ön kamerası da işin içine dahil oluyor. Ön kameradan ayrıca LED flaş ve otomatik odaklanma özelliğine sahip 8 megapiksel arka kamerası da mavcut. Vivo Tab diğer NFC cihazları ile kolayca senkronize olması için dahili bir NFC sensörüne sahip.

ASUS Vivo Tab RT

520 gram ağırlığı ve 8,3mm kalınlığı ile ASUS Vivo Tab RT hafif ve ince bir profile sahip. Olağanüstü görüntü performansı sağlayan 12 çekirdekli GPU, 2GB RAM ve 32GB eMMC kullanıcı belleği ile NVIDIA® Tegra® 3 dört çekirdekli işlemciyi bir arada barındırıyor.

Vivo Tab RT, Vivo Tab’da olduğu gibi tabletten ayrı olarak bir klavyeye sahip ve bu klavye dokunmatik bir mouse, iki USB girişi ve ikinci bir pil barındırıyor.

Vivo Tab’dan farklı olmayan ses ve görüntü özellikleriyle kullanıcısına çok yönlü bir multimedya performansı sunuyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d