The Walking Dead: Survival Instinct Oyuncunun Seçimlerine Göre Şekillenecek

24 Aralık 2012 tarihinde Up at Noon adlı programa katılan The Walking Dead: Survival Instinct oyununun yapımcısı Terminal Reality firmasının üst düzey yetkilisi Glenn Gamble programda oyun ile ilgili birçok bilgiyi izleyicilerle paylaştı.

Survival Instinct’in alışılmış FPS oyunlarından daha farklı olarak senaryoyu oyuncunun seçimlerinin belirlediğini ifade etti.

Glenn Gamble oyun içinden örnek vererek şöyle bir açıklama dile getirdi: “Yol kenarında bir grup yaşama mücadelesi veren insan görseniz ne yaparsınız? Onları arabaya mı alır yoksa kendi kaderleri ile baş başa mı bırakırsınız? Seçim sizin. Tek başına bir kişiyi bir göreve göndermek için ne kadar düşünürsünüz? Ya tek başına gelmezse? Ya yaralı bir şekilde geri dönerse? Geri döndüğünde onu nasıl doyuracaksınız? Ona nasıl yardım edeceksiniz?” Buradan yola çıkarak oyunda açlığında oyuncunun sağlığını etkilediğini görebilirsiniz.

Darly ve Merle Dixon kardeşlerin yaşam mücadelesini konu alan oyun The Walking Dead: Survival Instinct PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için 2013 tarihinde piyasaya çıkacak.

Oyun içi video ve programın tamamını aşağıdaki video aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Rate this post

Paylaş

9 Cevaplar

 1. Anonymous dedi ki:

  Acaba Oyun Ne Zaman Çıkıcak Tam Bir Tarih Bellimi Birde Pc ye çıkacagını Duymuştum Dogrumu 🙂

 2. kralizasyon dedi ki:

  Grafikler pek iyi değil gibi.

 3. çiçek dedi ki:

  çok yararlı bir paylaşım olmuş sağolun

 4. Berkay çakır dedi ki:

  Grafikler iyi değil.Hadi grafikleri geçtim merdivenden inerken hiçtiyse eli ayağı gözüksün adamın hiç bişey gözükmüyor :(.ve bir aylağı arkasından öldürürken aylak ölüyor ama sizin arkanızdan çıkıyor kan sanki arkadan bir aylak vurmuş gibi.O hatalar düzeltilirse oyun güzel olabilir ayrıca zombiler manken gibi.Benim tek merakım yapay zeka ne kadar zeki olacak.Yapay zeka iyi olursa oyundan yine zevk alırız.

  • Furkan Özden dedi ki:

   Dediğiniz gibi yapay zeka bu tür oyunlarda çok önemli fakat bundan önceki The Walking Dead: The Game oyunuyla karşılaştırırsanız buna şükretmek lazım bence.

 5. Emre Toraman dedi ki:

  twd the game süperdi ikinci sezonu bekliyorum ama video acılmıyor dolayısıyla göremedim

 6. Anonymous dedi ki:

  Oyun çok kısaydı, telltale’nin oyunu çok daha iyiydi…

  Bu arada TWD dizisi hakkında Robert Kirkman’ın reportajını yayınlıycak mısınız? 4.sezon hakkında baya şey geçiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...