Upside Down (Paralel Dünyalar) 2012

Upside Down Cover
Upside Down Cover

Sıradışı bir evren ve iki farklı dünyada bir aşk hikayesi. Filmin başrollerini Örümcek Adam (Spider-Man) filmi ile akıllara kazınan Kirsten Dunst ve Özgürlük Yolu (The Way Back), Bulut Atlası (Cloud Atlas) gibi filmlerde baş göstermiş Jim Sturgess paylaşıyor. Bu sıradışı evrende sıradan biri gibi görünen Adam‘ın (Jim Sturgess) üst dünyadan Eve (Kirsten Dunst) ile çovukluk döneminde bir flört geçmişleri vardır ve bu imkansız bir aşka dönüşmüştür. Adam bir gün Eve’i televizyonda görünce ona ulaşabilmek için aralarındaki bütün engelleri hiçe sayar ve ona ulaşmaya çalışır.

Fragman

Şu ana kadar izlediğiniz bilim-kurgu filmlerine taş çıkaracak cinsten bambaşka bir yapıt. Normal bir film izlerken farklı diyarlara yolculuk yapar başroldeki oyuncularla aynı atmosferi solursunuz. Bu filmi izlerken “Gerçek dünyadan tamamen koptum.” diyebilirim. Öyle ki: Film bitince “Keşke biraz daha uzun olsaydı.” dedim. Film zaten harika, bir de başroldeki kişiler Kirsten Dunst ve Jim Sturgess olunca filme vereceğim puan tabi ki 10/10. Bilim-kurgu seven olur sevmeyen olur ama bilim-kurgu kategorisinde değerlendirirsek sınıfındaki diğer filmlere göre farklı bir film.

Furkan Özden

10/10

Şu ana kadar izlediğiniz bilim-kurgu filmlerine taş çıkaracak cinsten bambaşka bir yapıt. Normal bir film izlerken farklı diyarlara yolculuk yapar başroldeki oyuncularla aynı atmosferi solursunuz.

Paylaş

2 Cevaplar

  1. Mesut AKTUN dedi ki:

    Gerçekten çok güzel bir film. İzlenmeye değer.
    Çalışır bir video bulana kadar canım çıktı ama değdi 🙂

  2. Arda Erakman dedi ki:

    Arkaplan işi olmamış. O yüklenene kadar anamız ağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...