Post Apokaliptik Sevenlere: Colony

colony-dizisi

Başında ‘The’ yok. Bu dizi olan.

Muhtemelen bu diziye başladığınızda (yazının sonunda başlayacağınızı düşünüyorum.) altyazı ararken yine post apokaliptik bir yapım ve başında ‘The’ olan Laurence Fishburne’ün oynadığı film The Colony ile karşılaşacaksınız. Onu da tavsiye ederim ama bu yazımın konusu ‘Pilot’ bölümü 14 Ocak 2016’da yayınlanmaya başlayan Colony dizisi.

İlk bölümüyle fazlasıyla beklenti içine girdiğim bu yapımda Josh Holloway‘i yeniden sahalarda görmek oldukça duygulandırdı. Dizi olarak en son Lost‘ta görmüştüm kendisini. Tabi ki The Walking Dead‘den sonra herkesin ekranlarda görmeyi beklediği Sarah Wayne Callies de bu dizi de başrolde yer alan oyunculardan.

Dizinin yapımcı koltuğunda ise San Andreas Fayı, Bates Motel, The Strain ve tabi ki Lost gibi yapımlara imza atan Carlton Cuse bulunuyor.

colony dizisi

Aksiyon, macera ve bilim-kurgu türündeki bu yapım yakın bir gelecekte uzaylı istilasına uğramış Los Angeles şehrinde büyüyen direniş hareketi sonucu işgal hükümetiyle işbirliği yapmak zorunda kalan Bowman ailesinin hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Hemen şunu unutmadan söyleyeyim: Konuyu yazarken spoiler vermemek için çok uğraştım. Vermedim de. Ama şunun şurasında 10. bölüme geldik ortada uzaylılar yok. Dizinin bu denli gizemli olması beni içine çeken onlarca sebepten sadece bir tanesi. Uzaylılar bir kenara dursun koloni(ler)deki yönetim bambaşka bir gizem. Henüz asıl yönetim kimin elinde hiçbir fikrim yok. Olay da bu ya zaten. Biz büyük resme odaklanmaya çalışırken küçük ayrıntılarla ilerliyoruz. Ama sürekli bir pürüz bir pürüz… Lost’u hatırlayın. İlk sezonlarda bütün kadro (izleyici dahil) olaylardan bi:haberdi. Yani burada yapımcının büyük etkisi var.

colony dizisi

Gelgelelim şu ana kadar koloninin dışını sadece birkaç kez görme fırsatımız oldu. Aklımızda çok az soru işareti vardı zaten (!) bir de koloninin dışını görünce iyice azaldı. Teşekkürler senarist bey.

Demem o ki: Eski bir FBI ajanını canlandıran Josh Holloway’ın asaleti, Saman altından su yürüten karısını canlandıran Sarah Wayne Callies’in zerafeti ile birlikte böylesi bir senaryoya sahip şu yapımı takip edin.

Paylaş

2 Cevaplar

  1. Doğruymuş dedi ki:

    Dizinin çıkmış tüm bölümlerini izledim, gerçekten kaliteli diziler arasına girmesi gereken bir dizi. Ancak uzaylı dizisi olduğunu bilmiyordum, sadece dizide birkaç sahnede ki direk belirtmeselerde imalarla uzaylı dizisi olduğu tahmininde bulunuyordum ki buda doğruymuş. Bu arada The Walking Dead’den tanıdığımız Lori, gerçekten çok/çok iyi rol yapıyor.

    *Absolutely Anything filmini inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...