Sicario (2015)

sicario poster

Filmin hikayesi çoğu yönetmenin beyaz perdeye aktardığı kartel savaşını konu alıyor. Ancak bu yapım daha derinlere inip olayı farklı açıdan ele alarak kendini öne çıkarmayı başarmış.

Amerika ve Meksika arasında geçen kartellerle mücadeleyi konu alan yapımda Emily Blunt (Kate) belli prensipleri olan ve ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir ajanı canlandırıyor. Ajan Kate katıldığı bir operasyondan sonra ümitsizliğe kapılıyor. Tam bu sırada kendisine bir teklif geliyor. Teklif ise kartellerle mücadele için özel olarak oluşturulmuş bir grupta yer alarak kendi tecrübeleri ile gruba destek olmak. Kate bu teklifi kabul etse de işin içine girdikten sonra aslında içinde bulunduğu dünyanın düşündüğünden çok farklı olduğunu fark ediyor ve idealleri yerle bir olurken prensiplerini hiçe saymak durumunda kalıyor.

Yalın bir şekilde ‘kartel savaşı’ konusu ele alınan bu yapımda yönetmen çeşitli çekim açılarıyla filmdeki gerilimi an ve an ekrana yansıtmayı başarmış. Buna filmin uzun soluklu sahnelerinde daha canlı ve çarpıcı şekilde şahit olabilirsiniz.

Başrollerini Emily Blunt, Benicio Del Toro (Alejandro) ve Josh Brolin‘in (Matt Graver) paylaştığı filmde oyuncular canlandırdıkları karakterlere tam oturmuş desek yeridir. Doğrusunu söylemek gerekirse ben filmi Savages filmindeki performansından dolayı Benicio Del Toro için izlemek istemiştim ama Emily Blunt kendini biraz daha öne çıkarmış gibi görünüyor.

Aksiyon değil de uzun soluklu gerilim türünde bir film arıyorsanız bu film kaçmaz. Bazı şiddet içerikli sahnelerden dolayı aile ile izlemek için uygun olmayabilir.

Paylaş

1 Cevap

  1. Arda dedi ki:

    Aksiyon filmleri hep tercihim olur süper paylaşımlarınız var teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d