War of Mercenaries: İmparatorluğunu Kur, Gücünü Göster!

İmparatorluğunu kur, dünya haritası üzerindeki oyunculara karşı gücünü göster, mükemmel grafikler ile yeni bir oyun deneyimi yaşa!

War of Mercenaries, Facebook üzerinden hiçbir indirme gereksinimi olmadan bedava oynanabilen bir tower defense oyunudur. Gerçek zamanlı PvP saldırı olanağı veren War of Mercenaries, tüm strateji ve MMO severlere hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Strateji yönü kuvvetli olan ve nükteli içeriğiyle eğlenceli bir oyun deneyimi sunan War of Mercenaries’te oyuncular, en güçlü hükümdarlığı kurmak için savaşırlar. Ve bunun için en korunaklı şehri kurup müttefikleriyle birlikte düşmanlarını tek tek ezerek hakimiyeti ele geçirmeye çalışırlar.

Başlangıç ve strateji

Kolay anlaşılır arayüz ve menüdeki detaylı açıklamalar oyuncuların hızla ve rahatça oyuna alışabilmelerini sağlamaktadır. Oyuncular oyuna ilk başladıklarında kendilerine verilen 3 günlük koruma süresi içerisinde saldırı almadıkları için şehir ve savunma yerleşimlerini güçlenerek kurabilirler. Ayrıca, oyunun en başında tüm oyunculara kısa bir eğitim verilerek oyun içi kavramlar açıklanır. Eğitim bitiminde ise oyuncunun doğru yönde gelişimini sağlamak ve ileri seviye oyun kavramlarını göstermeye devam etmek için oyunculara çeşitli görevler verilir.

Oyunda başarı, iyi savunma ve saldırı stratejileri ile mümkündür. İyi bir savunma ile üretilen kaynakların kaybı önlenir, başarılı saldırılarla da rakip oyuncuların kaynakları ele geçirilebilir. Kuvvetli bir savunma için en önemli faktör iyi bir şehir planlamasıdır. İyi bir şehir planlaması için hangi binaların savunmasına öncelik verileceğine ve savunma binalarının doğru yerleşimine dikkat edilmesi gerekir. Şehir planlaması manuel olarak yapılabileceği gibi Şehir Plancısı kurularak da yapılabilir. Şehir Plancısı ileri seviye oyuncular için ideal bir araçtır. Şehir Plancısında rahatlıkla binaların yeri değiştirilebildiği gibi savunma binalarının menzillerini de hesaba katarak en doğru planlama kolaylıkla yapılabilir.

Başarılı bir saldırı için ilk başta doğru paralı askerlerden oluşan bir birlik toplamak gerekmektedir. Oyuncular oyundaki casusluk özelliğini kullanarak saldırmak istedikleri şehirleri ziyaret edebilirler ve buna göre saldırı stratejilerini geliştirerek birimlerini yetiştirebilirler. War of Mercenaries’te iki tip şehir saldırısı mevcuttur. Bunlardan ilki tüm oyunculara açık hedef halinde olan ve saldırı yapıldıkça gelişen klan şehirleri, diğeri ise oyunu oynayan diğer Facebook oyuncularının kurdukları şehirlerdir. Saldırıya gönderilen birimler saldırı sonrası geri gelmediği için, saldırı stratejisi en az birimle en fazla hasarı verecek ve en fazla kaynağı yağmalayacak şekilde kurgulanmalıdır.

Oyuncular savaşmak için oyuncu seçmek istediğinde, oyun kendilerine yakın seviyelerdeki oyunculardan oluşan bir liste sunarak oyuncuları yönlendirir. Bu yönlendirmenin amacı oyundaki daha zayıf oyunculara güçlenme şansı vermektir. Buna ilaveten tüm savaşlardan sonra oyundaki savaş günlüğü özelliği oyunculara yaptıkları savunma ve saldırıları adım adım inceleme şansı verir. Bu özellik sayesinde oyuncular, geçmiş saldırı ve savunmalarını inceleyerek stratejilerini ona göre düzenleyebilmektedirler.

Karakterler

Oyunda işçi, paralı asker ve canavar olarak üç ana birim bulunmaktadır. İşçi, tüm bina inşa etme işlerinde görev alan ve sempatik tavırlarıyla çeşitli mesajlarda karşımıza çıkan bir karakterdir. Oyuna ismini veren paralı askerler 15 farklı askerden oluşur. Bunlardan bazıları (tümünün bilgileri aşağıda) Bedevi Reisi, Yeniçeri, Haşhaşi, Eşkıya, Karadul, Moğol Azmanı, Firavun Muhafızı, Hezarfen’dir. Paralı askerler ilk başta Asker Kabul Merkezinden askere alınırlar ve daha sonra Askeri Kamplarda yetiştirilerek savaşa hazır hale getirilirler. Oyundaki son ve en değerli birimlerden biri canavarlardır. Farklı özelliklere sahip 3 tip canavar bulunmaktadır: Demir Pençe, Fül ve Zümrüdüanka. Oyuncu seçtiği canavar ile saldırı ve savunma yapabilir. Canavarların hem gelişimini sağlayarak daha güçlü seviyelere gelmesini sağlamak hem de bulunduğu seviyeden gerilememesi için periyodik olarak canavarların beslenmesi ve eğitilmesi gerekir.

Temel kaynaklar

Oyun içindeki temel kaynaklar Odun, Taş, Kudret ve Demirdir. Bu kaynaklar kaynak binaları inşa edilerek toplanır. Kaynaklar; kaynak binalarında, Şehir Merkezinde ve Ambarlarda saklanır. Kazanılan kaynaklar ile oyundaki fonksiyonel, savunma ve dekoratif yapılar inşa edilir. War of Mercenaries sosyal paylaşım öğelerini yoğun kullanan bir oyun olduğu için binaların yapımında kaynaklar dışında arkadaşlarınızdan isteyebileceğiniz malzemelere de gerek vardır. Bu malzemeleri ister arkadaşlarınızdan toplayabilir ister Altın kullanarak tek tuşla alabilirsiniz. Oyuncuların oyunu oynayan arkadaşlarının çok olması, YP toplama, malzeme ihtiyaçlarını karşılama ve hediye olarak kabul edilebilen kaynak kazanımı gibi birçok konuda avantaj sağlar.

Yardım puanları ve Altın

War of Mercenaries’te iki tip oyun parası vardır. Bunlar, Yardım Puanları (YP) ve Altındır. Yardım Puanları, oyuncuların arkadaşlarının şehirlerine giderek yaptığı yardımlar ve oyun içi toplanan malzemelerin satılması sayesinde kazanılabilir. Daha sonra bu Yardım Puanları çeşitli oyun içi hızlandırma işlemlerinde kullanılabilir. Altın ise en başta Şehir Merkezinden günlük olarak toplanabileceği gibi tamamlanan görevlerden de kazanılabilir. Eğer oyuncu daha fazla Altına ihtiyaç duyarsa her zaman Facebook kredilerini kullanarak Altın satın alabilir. Oyuncu Altınlarını inşaatlarında, kaynak alımında, oyun içi hızlandırmalarda ve savaş ile ilgili konularda kendisine avantaj sağlamak için kullanabilir.

Yeni özellikler

Çok yakında ödül, ittifak, hızlı saldırı sistemlerinin ve oyun deneyimini iyileştirecek daha fazla özelliğin ekleneceği War of Mercenaries, 1 Mart itibariyle Facebook üzerinden Açık Beta haliyle 300.000’den fazla oyuncu tarafından oynanmaktadır. Oyun şu anda Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca ve İspanyolca olarak 7 dilde oynanabilmektedir. Facebook üzerinde gerçek zamanlı savaş tecrübesi yaşatan War of Mercenaries’te haftalık sıralamada zirveye çıkmak ve tüm zamanların en iyi oyuncusu olmak için http://apps.facebook.com/warofmercenaries/ adresine gidebilirsiniz. İyi oyunlar!

Oyun İçi Görseller

İlgili Bağlantılar

Rate this post

Paylaş

3 Cevaplar

  1. ya ben size bir şey diyicem acaba oyunun sahibi siseniz furkan bey benim bi sitem var http://www.facediyarbakır.com war of mercenariesi kendi siteme almak istiyorum aylık ücretini ögrenebilirmiyim

  2. Anonymous dedi ki:

    9. seviye için gereken hammade nedir acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...