The Place Beyond the Pines (Babadan Oğula) 2012

The Place Beyond the Pines Banner

Luke, bir bebeği olduğunu öğrenince profesyonel motosikletçiği bırakıp banka soygunculuğuna bulaşır. Çaylak polis Avery ile yolları kesilince ikisinin de hayatı değişir. Luke ve Avery’nin karşılaşmasından on beş yıl sonra oğullarını bir kan davasına sürükleyecektir.

7 Haziran 2013 tarihinde Türkiyede gösterime giren filmin yönetmen koltuğunda Derek Cianfrance oturuyor. Suç ve Dram türündeki filmin çekimleri Altamont, New York, Amerika bölgesinde yapılmış. Süresi ise 140 dakika olan filmin görüntü yönetmenliğini Sean Bobbitt üstleniyor. Senaryo kadrosunda ise Derek Cianfrance, Ben Coccio ve Darius Marder gibi isimler bulunuyor.

Filmin senaryasou oldukça basit ve sıradandı. Yönetmenin Ryan Gosling‘e böylesine güzel bir filmde daha fazla rol vermesini beklerdim. Gosling’in rolünü layıkıyla yerine getirmesi filme verdiğim puanı artırdı. Öte yandan Bradley Cooper‘ın filmdeki acemice tavırları hoşuma gitmedi. Eva Mendes‘i sorarsanız filmdeki o role Eva Mendes dışındaki herşey seçilebilirdi. Eva Mendes’in sosyetik barlarda takılan şık elbiseler içinde etkinliklere katılan karakterleri canlandırması ona daha çok yakışıyor. Ama kişiliği bu filmdeki karakterle uyuşmamış.

Eğer benim gibi dram konulu filmlerden çok etkileniyorsanız bu filmi izlemenizi önermem. Ben sevdiğim oyuncular var diye izlemek istemiştim ama önceki paragrafta dediğim gibi Ryan Gosling’i filmde fazla göremediğim için hevesim kursağımda kaldı. ‘Yapacak birşey yok dedim.’ ve izlemeye devam ettim yine güzel bir filmdi. Puanım 6/10.

Paylaş

1 Cevap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...