Çoklu Zekâ Kuramı ve Eğitime Yansımaları Slayt Dosyası

Çoklu Zekâ Kuramı ve Eğitime Yansımaları

Bu slaytta Çoklu Zekâ Kuramı tanıtılmış ve eğitime yansımalarına yer verilmiştir. Bu kurama göre bireyler, sadece sayısal ve sözel becerilere değil, uzamsal, müzikâl, bedensel, sosyal, öze dönük ve doğa ile ilgili belirgin becerilere de sahiptir. Bu nedenle eğitimde de sadece dil ve mantık – matematik zekâları değil, diğer tüm zekâlar dikkate alınmalıdır. Çoklu Zekâ Kuramının sınıf uygulamaları konusunda pek çok çalışma yapılmaktadır ancak bunların içinde en doğrusu belirlenememektedir. Öğretmenler sınıf ortamına, hedeflere ve topluma bakarak uygun yöntemleri seçmelidir.

ANAHTAR SÖZCÜKLER: Çoklu Zekâ Kuramı, Dil – Bilimsel zekâ, Mantık – Matematiksel zekâ, Uzamsal zekâ, Müzikâl zekâ, Bedensel zekâ, Sosyal zekâ, Özedönük zekâ, Doğal zekâ, Çoklu Zekâ Kuramına dayalı olarak program geliştirme.

İndir

Çoklu Zekâ Kuramı ve Eğitime Yansımaları slayt dosyasını indir

Rate this post

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

2 Cevaplar

  1. Ufuk Silik dedi ki:

    iyiydi dostum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...