The Walking Dead’de Öldürülemeyen 5 Karakter

The Walking Dead Season 5 Cast Shot

Geçtiğimiz pazartesi günü beklenen an geldi ve The Walking Dead’in 5. sezonunun ilk bölümü yayınlandı. Yine yeniden her zamanki gibi bildiğimiz The Walking Dead bir sezona daha bomba gibi başladı ve daha ilk bölümden oyunculardan nefes kesen bir bir performans izledik.

Sezonlar ilerledikçe dizi kadrosundan ayrılan oyuncu sayısı da artıyor ve artmaya devam edecek. Yeni sezonla beraber sormadan edemiyoruz. ‘Acaba bu sezon kim ölecek?’. Birileri ölmeyebilir. Birileri gelebilir de. Belki de ölür. Kim bilebilir. Bu The Walking Dead dünyası yarın ne olacağını kimse kestiremiyor haliyle.

Rick Grimes

Rick Grimes The Walking Dead

Sanırım listeye ana karakterlerden biriyle başlamak en doğru seçim olurdu. Rick Grimes’i ele alalım. Dizi başladığından beri kendisini ailesine adayan bir adam. Yer aldığı grupta verdiği kararlar onu liderlik konumuna kadar yükseltti. Bu konumundan dolayı bazen çok zor kararlar verdi. Bazen verdiği kararların bedelini çok ağır ödedi. Ama 3. sezondan sonra Rick’in artık eski Rick olmadığını hepimiz anladık.

4. sezon finalinden sonra 5. sezon başladığında Terminusta yaşananlar kelimenin tam anlamıyla bardağı taşıran son su damlasıydı. Bundan sonra olacakları sanırım kimse tahmin edemeyecek.

Gün geçtikçe daha zorlu bir dünya haline gelen The Walking Dead evreninde yaşananlar doğal olarak insanların da değişmesine sebep oldu. Rick Grimes’in de bundan nasiplendiğini düşünürsek belki de Rick’in ufak bir hatası onun ölümüne sebep olabilir. Tabi bu durumda izleyicilerin ne tepki vereceği malum. Ya dizi reyting kaybedecek. Ya da Rick’in yerine başka biri (Neden Daryl olmasın?) geçerek dizi devam edecek. Ama belki de dizinin finali bu şekilde de yapılabilir. Belki de tedavi hiç bulunamamıştır.

Daryl Dixon

Daryl Dixon The Walking Dead

Daryl Dixon… Zombilerin korkulu rüyası, Rick’in sağ kolu, arbaletiyle gönlümüzde taht kuran karizmatik insan. Çocukluk hayatını da göz önünde bulundurursak yaşadığı onca şeyden sonra zombi kıyameti onun yararına bir olay olmuştur belki de. Gruba dahil olduğu ilk günden beri serseri karakteriyle oyunbozan rolünü oynayan yeri geldiğinde gruba en çok yardımı dokunan kişi olmuştur Daryl Dixon. Geçtiğimiz bölümlerde Carol ile arasında geçenler onu belki de duygusal bir boşluktan kurtarmış ve ona uğruna yaşanacak bir şey vermiştir. Buna rağmen tüm yaşadıkları onu gruptan koparmanın aksine gruba daha da sıkıca bağlamış oldu.

Aksi bir durumu masaya yatırdığımızda olacakları görmek için çok fazla düşünmemize gerek yok. Google’a if daryl dies we riot yazmanız yeterli olacaktır. Yani bu ‘Eğer Daryl ölürse isyan ederiz.’ anlamına gelen bir slogan. Bunun için telefon kapaklarından tutun t-shirtlere kadar birçok ürün tasarlanıp satışa sunuldu bile. Sadece bu sonuçlara bakarak Daryl Dixon karakterinin uzunca bir süre ekrandan ayrılmayacağını garanti edebilirim.

Michonne

Michonne The Walking Dead

Diziye ikinci sezon finaliyle dahil olan katanalı zombi avcımız sessizliğine bürünmüş bir karakter olarak grupta yerini buldu. Tabi kaynaştıkça sessizliğinden eser kalmamış olsa da geçmişine dair birkaç anısı da hafızamıza kazındı ve onun bu dünyada neden hâlâ yaşam mücadelesi verdiğini de anlamış olduk. Dizide en fazla aylak öldüren karakterler arasında zirvede yerini koruyan karakterimizin grup içinde önemli bir yeri var. Aptalca kararlar vermeyecek kadar zeki olduğu için muhtemelen Michonne da bize eşlik etmeye devam edecek.

Tyreese

Tyreese The Walking Dead

The Walking Dead 2010 yılında yayına başladığından beri kadrosundan birçok siyahi karakter gelip geçti. Bunların içinden zirvede T-Dog’un Tyreese’in ve Bob’un olduğu yadsınamaz bir gerçek. Çekiciyle zombileri dize getiren karakter Tyreese şimdilik bebek bakıcısı rolünde olsa da bir yandan da zombilerin acımasız dünyasında kendisiyle yüzleştiğini kimse inkâr edemez. Öfkesine sahip çıkma konusunda zaafiyetinin olduğu ortada. Hapishanede Carol’un Karen’i yakarak öldürmesiyle nasıl zıvanadan çıktığını hepimiz gördük. İlerde yine buna benzer bir durumda sergileyeceği davranışlar Tyreese’in ölümüne sebep olabilir. Tabi diğer karakterler gibi Tyreese’in de hapishaneden sonra çok değiştiğini biliyoruz.

Carol Peletier

Carol Peletier The Walking Dead

Şöyle bir geriye döndüğümüzde Carol’ın ilk haliyle şu anki hali arasında kelimenin tam anlamıyla dağlar kadar fark olduğu apaçık ortada. Kendi başına aldığı kararlar ile grubumuza hayati önem arz eden konularda çok sık yardımı dokunan bir karakter Carol Peletier. 5. sezonun ilk bölümünde adeta bir Terminatör havası oluşturduğunu düşünürsek Carol ilerde çok canlar yakacak. Umalım da aldığı bu kararlar altında sergilediği davranışlar onun ölümüne sebep olmasın.

Ve hemen sıcağı sıcağına sorayım: Sizce 5. sezonda aramızdan ayrılacak isim kim olacak?

Rate this post

Paylaş

4 Cevaplar

  1. berkcan dedi ki:

    hani tyreese öldü ???

  2. Çağan dedi ki:

    Daryl dixon ve rick ölmez orası garanti,çünkü rick zaten başrol,aynı şekilde darylda başrolde fakat herkes biliyorki bu iki karakter ölürse reytinglerin ciddi oranda düşeceği kesin.Morganıda unutmayalım,serinin ilk ultimate survivoru 🙂 Adam onca zaman kendi başına hayatta kalmışsa belli ki geçen zamanda çok şey yaşamış.

  3. Emirhan dedi ki:

    Bence shane olmemeliydi en iyi en güçlü oydu ben ce rick olecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...