The Losers (2010)

the losers movie poster

Özel Kuvvetler timinin seçkin üyeleri Jensen (Chris Evans), Roque (Idris Elba), Pooch (Columbus Short) ve Cougar (Óscar Jaenada) Albay Clay (Jeffrey Dean Morgan) komutasında arama ve imha etme görevi için Bolivya ormanlarına gönderilir. Ancak ekip üyeleri kısa bir süre sonra bu görevin iki kişi arasındaki kişisel bir mesele olduğunu anlarlar.

Ölü farz edilen grup, intikam almak ve isimlerini temize çıkartmak için gizemli casus Aisha‘nın (Zoe Saldana) dahil olduğu bir plan yaparlar. Beraber çalışırken gizemli ve çok iyi korunan Max‘ın (Jason Patric) izini sürerken, bir yandan da fitili ateşlenecek bir savaşa engel olmaya çalışırlar.

97 dakikalık filmin yönetmen koltuğunda Sylvain White oturuyor. Bütün çekimleri Amerikada efektleri ise Warner Bros stüdyolarında tamamlanan film için ayrılan bütçe $25,000,000.

Senaryo biraz klişeleşmiş bir senaryo gibi görünse de filmin içine girdiğinizde bunun pek de önemli olmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü filmdeki oyuncu kadrosu ve sergiledikleri performans senaryoyu arkaplana itecek düzeyde. Özellikle Chris Evans‘ın rol icabı büründüğü karakter benim favorimdi. Öte yandan Supernatural’dan tanıdığımız Jeffrey Dean Morgan‘a da Albay rolü çok iyi gitmiş. Bazı sahnelerde efekt kullanıldığı bariz bir şekilde ortada olsa da aksiyon sahnelerinin bolluğundan bu da göz ardı edilebilir. Bunun yanında karakterler arası diyaloglar oldukça komikti. Bazılarında gerçekten kahkaha attığımı söyleyebilirim.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...