Rick Grimes Müttefiklerini Arıyor!

the walking dead 7. sezon

The Walking Dead 7. sezonun başlamasıyla kendinden çok söz ettirdi. Özellikle telif hakkından dolayı dizi izleme sitelerinden kaldırılan dizinin altyazıları bile zor bulunur hale geldi. Tabii illegal yollardan (bkz.: Telif Hakkından Sonra The Walking Dead İzleme Yolları) yine de ulaşılabiliyor. Ancak bu sorunları bir kenara bıraktığımızı düşünürsek dizi izleyicilerin gözünde değerini kaybetmiş durumda. Çoğu izleyici senaryonun sıradanlaştığını öne sürüyor.

Diziye yönelik yapılan eleştiriler neye dayanıyor bilmiyorum ama benim düşüncemi soracak olursanız her dizinin kendine göre bir gidişatı vardır. Senaryo da karakterler de buna uyum sağlayarak ilerler. The Walking Dead de aynen böyledir. Zombi salgınının işgal ettiği post apokaliptik bir dünyada sürekli zombi kesen insanları kimse izlemek istemez. Bunun kanlı canlı örneği Z Nation dizisinde mevcut. Sofia’nın kaybolduğu dönem de ben de diziden soğumaya başlamıştım yalan yok. Ama sonrasında olacakları kestirdiğim ve dizinin kalitesinden emin olduğum için bırakmadım. Yedinci sezonu izlerken yanılmadığımı da görebiliyorum. (Bu cümleden sonrası 7. sezonu izlemeyen kişiler için sürpriz bozan içerir.)

İlginizi çekebilir: Breaking Bad ile The Walking Dead Arasındaki Muhteşem Benzerlikler

Öte yandan karakterleri tek tek incelediğimde hepsinin Negan’ın gelişinden sonra büyük bir çöküntüye uğradığını gördüm. Ama yine de Rick üstüne düşen görevi yerine getirdi ve Negan’a karşı savaş başlatma fikrini ortaya attı ki bu plan da şimdilik tıkırında yürüyor. Olacakları çoğunuz şimdiden görebiliyorsunuzdur. Bu zamana kadar The Walking Dead izleyen birisi olarak yine en can alıcı noktada finale gidecekler diye düşünüyorum. Özellikle altıncı sezonun bitişi herkesi çileden çıkarmış, çoğu kişiyi matematik profesörü olma yoluna sokmuştu (bkz.: https://www.youtube.com/watch?v=HYyHJbB0Vdc). Neyse ki yedinci sezon başladı da muradımıza erdik.

Topluluklar yeterince yokmuş gibi bunların arasına yedinci sezonda bir de ‘The Kingdom’ eklendi. Kaplanı olan bir adam tarafından yönetildiğini görünce çok şaşırmıştım. Fakat içten içe taşların yerine oturduğunu fark edebiliyorum. Önce Hilltop sonra The Kingdom ve bom. Rick her iki topluluğa da ittifak çağrısı için gitti. Olmadık bir yerde olaya farklı bir grup da dahil oldu ama o da finalde bambaşka bir sürprizle yerini alacak gibi duruyor. Çok değil 4 bölüm sonra ipler kopacak bütün teoriler yıkılacak yine senaristler bombayı patlatıp bırakacak. Bakalım o gönülleri çepeçevre kuşatan karizmasıyla Negan hayatta kalmayı başarabilecek mi? Yoksa Rick ve ittifakından birkaç kişiye daha güle güle mi diyeceğiz?

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...