Infinity War Filminde Hawkeye Neredeydi?

hawkeye

Neredesin Şahin Gözlüm?

Fragman çıktığından beri marvel sevdalıları “Hawkeye neden yok?” diye sorup durdu ve bugün Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı vizyona girdi. Belki bir sürprizle filmde çıkar diye ümit edildi ama nafile. Peki Infinity War filminde Hawkeye neredeydi?

Jeremy Renner, Avengers: Infinity War filmi için Marvel’in destansı süper kahraman takımının tüm tanıtımlarında görünmez oldu. Herhangi bir fragmanda ya da posterde yer almadı. Daha önce dört filmde oynamasına rağmen bu muhteşem yapımda yer almaması oldukça ilginç. Posterler, stand-up gösterileri ve çeşitli promosyon standlarında yer alan metinlerde bile listelenmedi.

En son Hawkeye’ı gördüğümüzde, Kaptan Amerika: İç Savaş olaylarına katılmasından dolayı Raft’a hapsedildi ve filmin sonunda Steve Rogers’ın onu kırdığını ima etti. Bununla birlikte, yeni film için tam bir pazarlama baskısından yoksun olması, Hawkeye’nın Thanos’la (Josh Brolin) yaklaşan savaşın bir parçası olmayacağından değil de Marvel için daha büyük bir şeyin parçası olacağı düşünülüyor.

Sonsuzluk Savaşı ve İntikamcılar 4 senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely (aynı zamanda İç Savaş ve Kış Askeri’ni de yazdılar) Geek’in Den’in geçtiğimiz hafta sonu film için basın toplantısında Den of Geek ile konuştuğu zaman bunu kabul etmişti.

McFeely, Hawkeye’nın gizemli yokluğunun, yazarların iki film boyunca düzinelerce karaktere hükmetmeyi başardığı sürecin bir parçası olduğunu söyledi.

“Bunun üstesinden gelebileceğimiz yollardan biri olarak kendimize ‘Tamam, birlikte çalışmak için iki filmimiz var’ diyoruz.” diye açıkladı. “Açıkça iki film bağlantılı ama çok farklılar. Bazı karakterler devam edecek ve bu iyi olmalı. 2019 Mayıs ayında o karakter hakkında bizi yargılayın sadece bir filmi izledikten sonra değil.” diye de ekledi.

Hawkeye için Sonsuzluk Savaşı’ndan daha büyük bir şeyde Avengers 4 yani Avengers: Infinity War – Part 2’de yer alabilir mi? sorusuna McFeely sadece “Evet” demekle yetinmiş.

Buna göre, Hawkeye hayranlarına şunu söyleyebilirim: Clint Barton’ın, Yenilmezlerin ve müttefiklerinin karşı karşıya kaldığı en büyük savaşın dışında kalmayacağından emin olabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: