Ölümcül Labirent (2019)

ölümcül labirent afiş

Altı yabancı insan, kendilerini gizemli odalarla dolu bir labirentte bulur. Hayatta kalmak için çeşitli bulmacaları çözmek zorundadırlar.

Adından anlaşıldığı gibi Escape Room, popüler oyunlardan biri olan kaçış odası teması üzerine kurulmuş. 100 dakikalık süresiyle ortalama bir film için kısa gibi görünse de gerilim unsurları sayesinde film hiç de kısa gelmiyor. Konusu itibariyle karşılaşacağınız şeyleri az çok bilmek filmin zevkini biraz olsun kaçırmıyor değil. Ancak senaristin ve yönetmenin ustalığı sayesinde neredeyse her anına şaşırılacak bir filme dönüşmüş. Senaryonun altı karakterin her birinin ayrı ayrı hikayeleri üzerine kurgulanması da filme farklı bakış açılarından bakmamıza olanak sağlıyor.

Özellikle kaçış odalarının tasarımını çok beğendim. Odaların her birinin birbirinden farklı olması filmin her bölümüne ayrı heyecan katmış. Filmdeki karakterler kaçış yolunu bulmaya çalışırken aynı şekilde siz de olaya dahil olabiliyorsunuz.

Film devam ederken kendinizce ürettiğiniz çözümler bazen tutabilir bazense tutamaz. Fakat bu durum kişiden kişiye değişse de filmi oldukça izlenebilir bir hale getirmiş. Filmin sonuyla ilgili tahmin yapmaya başlamadan önce filmi izlemenizi öneririm. Bu tür filmlere karşı ön yargınız varsa Ölümcül Labirent bu ön yargılarınızı kırabilecek türden bir film.

Paylaş

1 Cevap

  1. Yasin Ergül dedi ki:

    benzerlerine göre altta kalan bir film olsa da beni sardı 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...