Aladdin (2019) Film İncelemesi

Aladdin vaktinin büyük kısmını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalmakla geçiren fakir bir adamdır. Gecelerini şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçiren Aladdin yaşam tarzına rağmen, oldukça saf bir kalbi vardır. Aladdin’in macerası babasının evlenmeye zorladığı genç bir kızla tanıştığında başlar. Bu genç kız aslında ülkenin sultanının kızı Prenses Yasemin’dir. Aladdin’in şansı Wonders Mağarası’ndan sihirli bir lamba aldığında aniden değişir. Bilmeden aldığı bu lambada eğlenceli, neşeli ve 3 dileğini yerine getirebilecek olan bir cin var. Aladdin Yasemin’e ulaşmaya çalışırken bir yandan da Sultan’ın tahtında gözü olan kötü vezir Cafer’e karşı da kendini savunması gerekmektedir.

aladdin 2019

Aladdin, klasik Disney animasyonunun güçlendirilmiş bir versiyonudur. Film, esrarengiz ve güzel Prenses Yasemin’in kalbini fethetmek isteyen büyüleyici bir sokak çocuğu olan Aladdin’in hikayesini anlatıyor. John August ve Guy Ritchie tarafından yazılan filmin yönetmen koltuğunda Guy Ritchie oturuyor.

aladdin 2019

Filmin konusu itibariyle oldukça masalsı bir havası var. Başroldeki oyuncular da bu havaya girerek filmin doğallığını koruyabilmiş. Her ne kadar fantastik bir film olsa da filmde karakterler arasındaki ilişkiler oldukça başarılı bir şekilde yansıtılmış. Ara ara öne çıkan müzikal sahneler filmi eğlenceli hale getirmiş. Naomi Scott ve Mena Massoud tatlı bir ikili olmuş. Will Smith’e de cin rolü pek yakışmış.

Fragman

Tipik bir masal olarak anlatılan filmde haliyle kötü adamlar da yer alıyor. Kötü adam rolündeki veziri de oldukça başarılı buldum. Aynı şeyi Sultan için söyleyemeyeceğim. Kötü adam karşısında Aladdin öne çıktığı için sanki Sultan’ın performansı vezire karşı biraz sönük kalmış gibiydi. Ama prenses ve Aladdin filmi tek başına taşıyabildiler. Cin de onlara yardımcı oldu biraz sanki…

Aladdin, güzel mesajlar içeren ve izleyeni farklı diyarlara götüren aile ile izlenebilecek eğlenceli bir film.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...