CS:GO Bind Komutları Nasıl Kullanılır?

cs go buy binds tuş atama komutları

Counter-Strike: Global Offensive herkesin eğlenebileceği kadar basit aynı zamanda en uzman oyuncuları bile tatmin edecek kadar karmaşık bir oyundur. Oyundaki varsayılan ayarlar yeni başlayan oyuncular için yeterince kolaydır. Ancak ne kadar kolay olursa olsun birkaç maç oynadıktan ve biraz tecrübe kazandıktan sonra çoğu CS:GO oyuncusu gibi oyunu özelleştirmek ve kolaylaştırmak isteyebilirsiniz. Bunun pek çok yolu var. Ben bu yazımda en basit yolunu anlatacağım.

CS:GO Buy Bind Nedir?

CS:GO için tuş ayarları olarak da bilinen  satın alma komutları, Counter-Strike Global Offensive oyuncuları için tek tuşla silah ve teçhizatın hızlı bir şekilde satın alınmasını sağlayan komut parçalarıdır.

Bu komutları girmeden önce geliştirici konsolunu aktifleştirmeniz gerekiyor. Bunun için de Oyun Ayarları menüsünü açın ve Geliştirici Konsolunu Etkinleştir seçeneğini Evet olarak ayarlayın. Ardından 1’in solundaki tuş olan bastığınızda konsol açılacaktır. Buna neden ihtiyacınız var? Çünkü bind komutlarını oyuna eklemek için iki yöntem göstereceğim.

CS:GO Bind Komutu Atama

Bunu yapmak için hazırlanmış ücretsiz bir aracı kullanacağız. CS:GO Buy Binds Generator sitesine gidin ve atama yapmak istediğiniz tuşu seçin.
csgo bind komutları
Ardından o tuşa basıldığında ne alınmasını istiyorsanız onları seçin.
csgo bind komutları nasıl kullanılır
Sonrasında her tuş için ayarlamalarınızı yapıp Save butonuna tıkladıktan sonra Generate Binds butonuna tıklayın ve komutlarınız hazır.

CS:GO Bind Komutlarını Oyuna Ekleme

Bunu yapmak için iki yöntem var. Birincisi, oluşturduğunuz komutlarda yer alan satırları tek tek oyundaki konsola girip Enter’a basmak. Bunu bir kere yapıyorsunuz ve kaydediliyor. Konsola girip Enter’a bastığınızda girdiğiniz satır konsolda görünür. Herhangi bir uyarı mesajı vermez. Kaydedildiğinden emin olmak için konsolu kapatıp oyunda atama yaptığınız tuşu deneyebilirsiniz.

Autoexec.cfg Dosyası ile Tuş Komutu Atama

Bu işlem biraz karışık ama uygulanabilir.

autoexec.cfg dosyası bir otomatik yürütme yapılandırma dosyasıdır. Diğer bir deyişle oyuncuların oyun her başladığında otomatik olarak yüklenecek özel ayarları kaydetmelerini sağlar. Dosya geliştirici konsolu komut biçimini kullanır ve her komut ayrı bir satıra yazılmalıdır. Yorumlar iki eğik bir çizgi ile // başlatarak dosyaya eklenebilir.

autoexec.cfg dosyası oluşturmak için şu yolu izlemeniz gerekir:

C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\{SteamID}\730\local\cfg\autoexec.cfg

Dosyayı oluşturduktan sonra not defteri ile açıp içine az önceki adımda oluşturduğunuz tuş komutlarını ekleyin. autoexec.cfg dosyasını aktifleştirmek için exec autoexec komutunu CS:GO geliştirici konsoluna girin. Böylece oyun yeni yapılandırma dosyasını çalıştırır ve kaydeder. Bunu sadece bir kez yapmanız yeterlidir. CS:GO, oyun her başlatıldığında bu dosyayı otomatik olarak çalıştıracaktır.

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...