Project CARS 2 İçin En İyi Araç Yapılandırma Yöntemi

project cars 2 ferrari gt3 furkanozden livery

Project CARS 2 için en iyi setup demek isterdim ama kulağı tırmaladığını düşündüğüm için Türkçesini kullanmak istedim. Motor sporlarıyla ilgili simülasyonlarda araç yapılandırması yeni başlayanlar için en can alıcı nokta olmuştur. Ne kadar yetenekli olursanız olun bazen kötü araç yapılandırması ile piste çıktığınızda sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. Bu memnuniyetsizliği en aza indirmek için çeşitli yöntemler buldum. Ancak en basitini bu yazımda anlatmak istiyorum. İşte Project CARS 2 için araç yapılandırması yaparken kullanabileceğiniz basit ipuçları.

Araç yapılandırması ile ilgili yazılmış birçok rehber, döküman ve yardımcı videolar var. Project CARS 2’de yer alan terimleri öğrenmeniz için düzenlenmiş birkaç rehber de mevcut. Bunların dışında küçük bir araştırmayla da bütün bunlara erişim sağlayabilirsiniz. Benim bu rehberde anlatmak istediğim nokta sadece yarışa odaklanmak ve kavramları aracı sürdükçe yaşayarak öğrenmek.

Nasıl Yapılır?

project cars 2 setup

Community sekmesinden ulaşabileceğiniz bu modda istediğiniz pistte istediğiniz sınıftan bir araçla zamana karşı yarışıyorsunuz. Tur zamanınız dünya geneli listede yer alıyor. Sınırları zorlamak isterseniz ilk sıraya kadar çıkmanız mümkün.

Yarışacağınız pisti seçip ayarlamak istediğiniz aracı seçtikten sonra aşağıdaki görselde olduğu gibi Add Ghost butonuna basıp gelen listede iyi derece yapmış birini hayalet olarak yarışa eklemeniz gerekiyor.

project cars 2 setup

Yarışı başlattıktan sonra gelen menüden Tuning Setup butonuna bastıktan sonra Load Setup seçeneğinden seçtiğiniz hayaletin araç yapılandırmasının aynısını kullandığınız araca uyguluyorsunuz.

project cars 2 setup

İsterseniz doğrudan sağda yer alan bölümdeki dişli simgesine tıklayarak da otomatik olarak ayarları uygulayabilirsiniz. Bu ayarı dilerseniz farklı isimle de kaydedebilirsiniz.

project cars 2 setup

Teşekkürler

Hazırladığım rehberi vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Project CARS 2’de yer alan lisans sistemi ile ilgili kafanızda soru işareti varsa yazdığım şu blog yazısını okuyabilirsiniz. Yazıda lisans sisteminden ve lisansın hangi durumlardan etkilendiğinden bahsettim: Project CARS 2 Lisans Sistemi Neleri İçeriyor?

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...