Odak Puanları – Albion Online Rehberi #3

Üretkenliğinizi artırmak için Odak Puanlarını kullanın.

Odak Puanları Nedir?

Odak Puanları, Albion Online’daki en değerli kaynaklarınızdan biridir. İki ana alanda kullanılırlar:

  • Zanaat ve işleme.
  • Tarım.

Zanaat ve İşleme

Zanaat veya işleme yaparken, Odak Puanlarını harcayarak malzeme geri dönüş oranını artırabilir ve daha yüksek kalitede eşyalar üretme şansınızı artırabilirsiniz. Örneğin, Fort Sterling’de taş işlediğinizde, malzeme geri dönüş oranı %15’tir. Ancak Odağı etkinleştirirseniz, %44’lük bir geri dönüş oranı elde edersiniz! Bu, elde ettiğiniz kaynakları neredeyse üç katına çıkarır!

albion online odak puanı

Unutmayın, bir eşyayı üretme konusundaki uzmanlığınız ne kadar yüksekse, onu zanaat yaparak üretmek için harcanan Odak o kadar az olur! Bu, daha yüksek seviyeli zanaatkarların günlük olarak çok daha fazla kaynak geri dönüşü elde edebilecekleri anlamına gelir.

Tarım

Tarımda, Odak, ya hayvanları beslemek (ki bu, yüksek oranda yavru hayvan verimi sağlar) ya da ekinleri sulamak (ki bu, daha yüksek tohum ve solucan verimi sağlar) için kullanılabilir. Odaksız bir çiftçi gerçekten de fakir bir çiftçidir!

Odak Puanları Nasıl Kullanılır?

Zanaat/İşleme/Çalışma: Bir zanaat/İşleme/Çalışma penceresinin altındaki “Odak” kutusunu işleme başlamadan önce kontrol edin.

albion online zanaatkar odak

Tarım: Zaten yerleştirilmiş hayvanları veya ekinleri tıklayarak yeni bir pencere açın. Burada “besle” (hayvanlar) veya “sulama” (ekinler) seçeneğine sahip olacaksınız. Bu da çiftlik hayvanlarından yavru hayvan ve ekinlerden tohum üretim şansınızı artırır.

albion online tarım odak

Neden Odak Bu Kadar Önemli?

Albion Online’daki neredeyse tüm kârlı zanaat ve tarım işleri odak puanlarına dayalıdır.

Zanaat esnasında Odak kullanarak geri dönen kaynaklar süreci kârlı hale getirir. Odak kullanmadan zanaat yapılan eşyaların genellikle üretim maliyeti, son üründen daha fazla olurken, Odak kullanılarak zanaat yapılan eşyalar potansiyel olarak çok fazla gümüş kazanabilir.

Benzer şekilde, tarım yaparken, tohum dönüşü, tarımı kârlı bir faaliyet olarak sürdürmek için önemlidir. Tohumları yeniden satın almak, kârı azaltan bir masraf olup, ya da ihtiyaç duyulan kaynakları daha pahalı hale getirir. Bilge bir çiftçi her zaman Odak Puanlarını kullanır.

Odak Puanları Nasıl Kazanılır?

Odak Noktaları, Premium Durumunuz etkin olduğu sürece otomatik olarak üretilir. Karakterinizin Premium durumu olduğunda, günde 10.000 Odak Puanı üretirsiniz. 30.000 Odak Puanına ulaştığınızda, daha fazlasını kazanamazsınız, ta ki bir miktar harcanana kadar. Odak Puanları zamanla kademeli olarak yenilenir. Bu da belirli bir zanaat veya tarım senaryosunda Odak Puanlarınız tükendiğinde, birkaç saat beklemek ve bunları kısmen yenilenecektir. Çoğu bilge zanaatkar ve çiftçi, Odak Puanlarını dolu tutmamaya dikkat eder çünkü her kaybedilen odak, kaybedilen bir kaynak demektir.

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...