İtibar Sistemi Nasıl İşler? – Albion Online Rehberi #2

albion online itibar bilgisi itibar kazanma

İtibar sistemi, bir oyuncunun Albion’un Kraliyet Kıtası’ndaki davranış karakterini temsil eder.

İtibar sistemi, bir oyuncunun savaş tavrının ölçüsüdür. En azından Albion’un Kraliyet Kıtası sınırları içinde. Diğerlerine yardım etmeye çalışan dost bir vatandaş mısınız, yoksa yolunuza çıkan herkesi rahatsız etmeyi amaçlayan bir soğukkanlı katil mi? Seçim sizin!


İtibar sistemi, haksız öldürmeleri yönetmeye yardımcı olmak için kurulmuştur, böylece oyuncuların düşüncesizce diğerlerine saldırmadan önce iki kez düşünmelerini sağlar. Sistem, daha geniş bir oyun tarzı yelpazesine olanak tanır ve PvP aramayan oyunculara sarı ve kırmızı bölgelerde daha az taciz şansı vermek üzere kurulmuştur.

İtibarınızı Kontrol Etme

Bir oyuncu, ekranın sol üst köşesinde karakter adına tıklayarak ve “İstatistikler”i seçerek itibarını kontrol edebilir. Ardından, “İtibar”a tıklayarak İtibar Bilgisi tablosunu açabilirler.

Aşağıda, sistem parametrelerini açıklayan İtibar Bilgisi tablosu bulunmaktadır. İtibar başlıklarının yanındaki simgeler, açık dünyada bir karakterin adının yanında görüntülenecek ve oyuncu türü hakkında bazı ipuçları sağlayacaktır.

albion online itibar bilgisi

Örneğin, bir karakter adının yanında “Şanlı” simgesini görürseniz, bu, onların daha düşük bir tehdit seviyesine sahip olabileceğini gösterir. Diğer yandan; bir karakter adının yanında bir iskelet ve kemik simgesi görürseniz, bu oyuncuyu son derece tehditkar olarak değerlendirmelisiniz. Ancak, bu örnek, siyah bölgelerde geçersizdir. Simgeler, siyah bölgelerde bir karakter adının yanında yine görünecek olsa da, oyuncular kanunsuz bir bölgede öldürdüklerinde itibar kaybetmezler.

Sokakları Temiz Tutma

Düşük itibar, oyuncuların belirli bölgelere ve şehirlere girmesini engeller. Bir oyuncu -1.000 veya daha düşük bir itibar seviyesine ulaştığında, Kraliyet Kıtası’ndaki mavi bölgelere veya Carleon dışındaki herhangi bir şehre artık giremezler. Bu, çok düşük bir itibara sahip oyuncuların Kraliyet Kıtası’nda uzun mesafeler kat etmek zorunda kalmalarını sağlar çünkü hızlı seyahat artık bir seçenek değildir. Bir oyuncu -10.000 veya daha düşük bir seviyeye ulaştığında, sadece Caerleon’a ve Dış Diyarlar’a gidebilir.

Şan Yolu

İtibar kazanmak, nam kazanmaya oldukça benzer. Oyuncular, madencilik, zanaat, çiftçilik, yaratıkları öldürme veya düşman oyuncularla savaşma yoluyla nam kazanabilirler. Bir oyuncunun itibar kazanma hızı, itibar kaybı hızından kat kat daha düşüktür. Örneğin, bir hayvan derisini yüzmek, bir oyuncuya yaklaşık olarak her toplanan deri başına 0.6 nam puanı verecektir. Diğer yandan, kırmızı bir bölgede bir oyuncuyu öldürmek, düşman oyuncuya en az 500 nam kaybı uygular.

Kaynak: albiononline.com

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...