The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha çekiliyor; başka bir dizi daha diyorum çünkü zaten var olan evrende çekilen yan bir dizi olmasına rağmen yönetmenler işin içine bir dizi daha sokmayı başardı. Evet sıkı durun yeni dizimizin adı, The Walking Dead World Beyond.

the walking dead world beyond

Peki ama diğer yan dizi olan Fear The Walking Dead’den farkı ne? Yapımcıların yaptığı açıklamaya göre The Walking Dead 11. sezondan sonra ekranlara veda edecek. Muhtemelen bundan dolayı Fear The Walking Dead’in yanında bir yan yapım olmasını kararlaştırdılar. Çünkü Fear The Walking Dead’in çıktığı zamanı hatırlıyorum o zaman da The Walking Dead sezon arasındaydı ve o boşluğu doldurmak için Fear The Walking Dead yayınlanmaya başlanmıştı. Koronavirüsten dolayı işler biraz karışmış olsa da normalde Fear the Walking Dead; The Walking Dead final yaptıktan sonra vizyona girerdi.

The Walking Dead World Beyond dizisinin çıkması da The Walking Dead’in 11. sezonunun çıkmasına yakın oldu.

Şimdi bütün bunları geçelim de The Walking Dead: World Beyond nasıl bir dizi ona bakalım.

the walking dead world beyond elizabeth

Bu dizinin kadrosu biraz daha genç ve zaman olarak virüsün yayılmaya başladığı döneme yakın bir zamanda geçiyor. Yani The Walking Dead dizisinin yayınlanmaya başladığı zamanda geçtiğini söyleyebiliriz. Yabancı olmadığımız gibi buradaki dizi karakterleri de etrafı çevrili kapalı bir alanda hayatlarını sürdürüyorlar. Bu alan da muhtemelen virüs yayılmadan önce bir üniversitenin kampüsü olarak kullanılıyordu. Sonuçta dizinin kadrosunun neden genç olduğunu şimdi anladınız.

Dizinin ilk bölümlerinde göze çarpan kadın karakter Elizabeth de çok iyi hatırladığınız helikopter sahnesiyle The Walking Dead’de ve helikopterleriyle de Fear The Walking Dead’de yer almıştı. Bu dizilerde biraz sönük kalmış olsa da kafamızda soru işaretleri bırakmayı başarmıştı. İşte şimdi ekranlar onun. Artık World Beyond tarafında kendini gösterebilecek. Fakat beğenmediğim bir noktaya burada da yer verdiler. Aynı evrende geçen üç dizide de bu oldu ve olmaya devam ediyor. Nedense karakterler ilk defa görünürken ultra gizlilik ve gizemli görünüş ile giriş yapıyor ve ölene kadar bir daha o şekle bürünmüyorlar. Elizabeth’in girişinde askerler bu şekildeydi. Çok saçma ve sinir bozucu bir durum bu. Ne yani hayatta kalma prensiplerin TWD ekibiyle karşılaşınca birden değişiyor mu? Bir kere de girdiği gibi devam eden karakter olsun ya. Bu yakarışım çoğu dizi izleyicisinin ortak bir görüşü aslında. Böyle düşünen bir tek ben olamam değil mi?

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...