Steam Puan Dükkanı Rehberi

steam puan dükkanı

Steam Puan Dükkanı, Steam’in yakın zamanda duyurduğu yeni bir özellik. Steam Puan Dükkanı sayesinde profilinizi özelleştirecek sohbet ifadeleri, duvar kağıtları gibi birçok öğeyi puan karşılığında satın alabiliyorsunuz. Puan dükkânı ilk duyurulduğunda geçici mi kalıcı mı olacağı soru işareti olarak kalmıştı. Ancak Steam yaptığı açıklamalarla puan dükkânının sürekli açık olacağını belirtti. Steam Puan Dükkanı’ndan önceden topluluk pazarından alınabilen öğelerin çoğunu alabiliyorsunuz. Bunların arasında;

  • Avatar
  • Arka Plan
  • Mevsimsel Profil
  • Hareketli Çıkartmalar
  • Sohbet Efektleri
  • İfadeler

gibi öğeler bulunuyor. Listeden de anlayacağınız üzere Steam Puan Dükkanı ile birlikte özel birkaç farklı eşya da geldi. Bu eşyaların çoğu yüksek puanlara sahip olduğundan hesabınıza eklemek biraz zorlaşabilir. Biraz daha fazla puan kazanmanız gerekebilir. Peki Steam Puan Dükkanı nasıl çalışır? Steam Puan Dükkanı’nda puan nasıl kasılır, kazanılır? şimdi bunlara bakalım.

Steam Puan Dükkanı Nedir?

Steam Puan Dükkanı profilinizi özelleştirecek birçok öğeye yer veren sanal bir mağaza. Bu puanlar karşılığında çeşitli profil ve sohbet öğeleri alabilirsiniz. Dilerseniz bu puanları topluluğun ürettiği içerikleri ödüllendirmek için de kullanabilirsiniz.

Steam Puan Dükkanı Nerede?

Steam Puan Dükkanı’na Steam ana sayfasındaki Mağaza sekmesinin üzerine geldiğinizde çıkan menüden ulaşabilirsiniz.

steam puan dukkani nerede

Steam Puanı Kazanma

Steam puanı kazanmak için yapmanız gerekenler çok basit; Steam mağazasında alışveriş yapın veya Steam Topluluğu’na katkıda bulunarak puan kazanın. Unutmayın Steam cüzdanı’na bakiye ekleyerek ya da topluluk pazarı alışverişlerinizden puan kazanamazsınız.

Mağazadan alışveriş yaparken ödediğiniz her 1.00 TL için 12 puan kazanırsınız. Bu alışverişlere oyun, DLC, donanım, uygulama, albüm veya oyun içi öğelerin hepsi dahil.

Steam topluluğuna katkıda bulunarak da puan kazanabilirsiniz. Gönderdiğiniz bir çizime, bir ekran görüntüsüne, bir rehbere veya bir videoya insanlar kendi puanları karşılığı hediye yollar ve bunlar sizin puan bakiyenize eklenir. Örneğin topluluk ile paylaştığım şu hareketli görsele toplamda 700 puan verilmiş.

Aynı şekilde atölyeye gönderdiğiniz her içerikten de puan kazanma durumunuz var. Atölyeye gönderdiğiniz öğe oyuncular tarafından tutularak popüler hale geldiğinde insanlar bu öğe için de karşılık olarak puan vermeye başlayabilirler. Örneğin Euro Truck Simulator 2 atölyesine gönderdiğim Kenworth W900 çekici modu için insanlar toplamda 1.900 puan göndermiş.

steam euro truck simulator kenworth w900
Euro Truck Simulator 2 Kenworth W900 öğesi: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=648967076

Bunun dışında bir yazdığınız incelemelere de faydalı bulanlar puan verebilirler. Yazdığınız incelemeleri yazarken bunu göz önünde bulundurarak yazarsanız puan kazanma ihtimaliniz artacaktır.

Steam Puan Dükkanı Rozetleri

Bu şekilde puan kazandığınızda veya herhangi bir şeye puan verdiğinizde karşılığında kazanacağız iki rozetiniz olacak.

steam comertlik rozeti

Cömertlik Rozeti

steam katılımcı rozeti

Katılımcı Rozeti

Steam’e gelen bu yeni özellik hakkında sorularınız için aşağıdaki yorum formunu kullanabilirsiniz.

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...