Canva Pro Ücretsiz Kullanım Yöntemi

canva uzaktan eğitim

Çeşitli web 2.0 araçlarını incelerken denk geldiğim bir araçtan bahsetmek istiyorum. Benim de ara sıra kullandığım bir araç olan Canva ücretsiz bir araç. Ancak bazı özellikleri Canva Pro adı altında ücretli sürümü ile sunulmakta. Peki Canva Pro’yu ücretsiz yapma işlemini nasıl yapacaksınız?

Canva Nedir?

Canva, her yerde farklı formatlarda oluşturmak ve yayınlamak için kullanması kolay birkaç tasarım aracına ek olarak birinci sınıf fotoğraflar, simgeler, illüstrasyonlar ve videolardan oluşan koleksiyonlara sahip bir tasarım platformudur.

Canva ile Neler Yapabilirsiniz?

Canva, iş dünyasında, eğitimde ve bireyler tarafından kişisel kullanım için kullanılır. Canva, işletmeler arasında popüler olan bir altın madenidir. Bununla birlikte, öğretmenler ve öğrenciler için, sınıf içinde ve dışında yardımcı olacak yüzlerce aracı barındırmaktadır. Özellikle pandemi döneminde Canva uzaktan eğitim kısmında oldukça faydalı bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Canva Pro’yu Ücretsiz Yapmak

Canva’yı eğitim için kullanacaksanız, yani bir öğretmen veya bir eğitim kuruluşunda öğretim üyesi iseniz Canva’yı ücretsiz kullanabilirsiniz. Bunu da size özel verilen e-posta adresiyle Canva’ya kaydolarak yapabilirsiniz.

Bunun dışında herhangi bir eposta adresi ile kaydolmuşsanız bu adresi takip ederek Canva Eğitim Programı‘na dahil olabilirsiniz. İlgili sayfadaki formu dikkatle doldurarak başvurunuzu yaptıktan sonra Canva’dan gelecek e-postayı beklemeniz yeterlidir. Peki formu nasıl dolduracaksınız?

Canva Eğitim Programı Formu Nasıl Doldurulur?

Formu görseldeki açıklamalara göre doldurabilirsiniz.

canva eğitim programı ücretsiz form doldurma

Dersine girdiğiniz toplam öğrenci sayısını ya da sınıf öğretmeni olduğunuz sınıfın mevcudunu yazabilirsiniz.

canva eğitim programı ücretsiz form doldurma

En alttaki kutucuğu işaretledikten sonra formu göndermeye hazır olduğunuzda SUBMIT yazan butona basarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta içinde sizinle iletişime geçilecektir.

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

2 Cevaplar

  1. Blog Uzmanı dedi ki:

    Merhaba, Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Ben de bloğuma beklerim http://www.bloguzmani.com

  2. Teknobird dedi ki:

    Merhaba, canva hakkında bizlere detaylı bilgi verdiğiniz için teşekkürler ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...