Canva Pro Ücretsiz Kullanım Yöntemi

canva uzaktan eğitim

Çeşitli web 2.0 araçlarını incelerken denk geldiğim bir araçtan bahsetmek istiyorum. Benim de ara sıra kullandığım bir araç olan Canva ücretsiz bir araç. Ancak bazı özellikleri Canva Pro adı altında ücretli sürümü ile sunulmakta. Peki Canva Pro’yu ücretsiz yapma işlemini nasıl yapacaksınız?

Canva Nedir?

Canva, her yerde farklı formatlarda oluşturmak ve yayınlamak için kullanması kolay birkaç tasarım aracına ek olarak birinci sınıf fotoğraflar, simgeler, illüstrasyonlar ve videolardan oluşan koleksiyonlara sahip bir tasarım platformudur.

Canva ile Neler Yapabilirsiniz?

Canva, iş dünyasında, eğitimde ve bireyler tarafından kişisel kullanım için kullanılır. Canva, işletmeler arasında popüler olan bir altın madenidir. Bununla birlikte, öğretmenler ve öğrenciler için, sınıf içinde ve dışında yardımcı olacak yüzlerce aracı barındırmaktadır. Özellikle pandemi döneminde Canva uzaktan eğitim kısmında oldukça faydalı bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Canva Pro’yu Ücretsiz Yapmak

Canva’yı eğitim için kullanacaksanız, yani bir öğretmen veya bir eğitim kuruluşunda öğretim üyesi iseniz Canva’yı ücretsiz kullanabilirsiniz. Bunu da size özel verilen e-posta adresiyle Canva’ya kaydolarak yapabilirsiniz.

Bunun dışında herhangi bir eposta adresi ile kaydolmuşsanız bu adresi takip ederek Canva Eğitim Programı‘na dahil olabilirsiniz. İlgili sayfadaki formu dikkatle doldurarak başvurunuzu yaptıktan sonra Canva’dan gelecek e-postayı beklemeniz yeterlidir. Peki formu nasıl dolduracaksınız?

Canva Eğitim Programı Formu Nasıl Doldurulur?

Formu görseldeki açıklamalara göre doldurabilirsiniz.

1. Adım: Ekip

Eğitim sekmesinden Öğretmenler ve okullar için seçeneğinden Canva Eğitim sayfasına gidin. Öğretmenler için doğrula seçeneğini takip ettikten sonra aşağıdaki gibi yükseltmek istediğiniz ekibi seçin diye bir menü gelecek.

ekip yükseltme

Burada yaptığınız şey profilinize bağlı bir ekip oluşturmak. Görselde Ekibim yazan yerde adınız yazıyor olmalı.

2. Adım: Daha fazla bilgi

Okul bilgileri ve isminizi bu adımda dolduracaksınız. Soyisim öğretmen kartında farklı olabilir (evlilik gibi durumlardan dolayı). Bunu sorun etmiyorlar. Okul adresi kısmı siz yazmaya başlayınca otomatik tamamlanacak şekilde ayarlanmış. O yüzden okulunuzun bulunduğu sokaktan veya caddeden adresi yazmanız yeterli olur. Kapı numarasına kadar girmenize gerek yok. Okul web sitesi isteğe bağlı ama doğrulama için işlemleri hızlandırabilir, o yüzden eklemenizde fayda var.

eğitimci onayı

3. Adım

Yükleyebileceğiniz doğrulama belgeleri 3 farklı seçenek var. Bizim elimizde olanlardan en sağlamı;

  • öğretmen kimlik kartı,
  • mebbis ekran görüntüsü,
  • okul sitesinde isminizin yer aldığı kadro sayfasının ekran görüntüsü

Bu üçünü yükledikten sonra geriye pek bir şey kalmıyor. Önceden başvuru yaparken resmimi ve kimlik numaramı kapatıp gönderdiğim halde başvurum onaylanmıştı. Ancak şimdi bunlar açık olmadan onay vermiyorlar.

doğrulama belgesi

4. Adım

Burada başvuru bitmiş gibi görünse de ardından size branşınızı ve hangi sınıflara girdiğiniz soracak. Bunları doldurduktan sonra Canva’dan gelecek mail onayı için eposta kutunuzu kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

başvuru inceleme

İlk önce sıraya alındığınıza dair bir eposta gelebilir. Bundan kısa bir süre sonra da onay epostanız gelecektir. Bunlar gelmezse zaten belgelerinizi okuyamadıklarına dair de bir eposta alabilirsiniz.

Canva Pro hesabınız hayırlı olsun.

Rate this post

Paylaş

2 Cevaplar

  1. Blog Uzmanı dedi ki:

    Merhaba, Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Ben de bloğuma beklerim http://www.bloguzmani.com

  2. Teknobird dedi ki:

    Merhaba, canva hakkında bizlere detaylı bilgi verdiğiniz için teşekkürler ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...