Turnet Ne İşe Yarar?

Seramik yapımı günümüzde oldukça popüler ve hobi anlamında yapılan bir iştir. Bu işi yaparken şekil vermeye yarayan malzeme turnet olarak adlandırılır. Kişi bu malzeme olmadığı zaman çamura şekil verebilme konusunda güçlük çekebilir.  Ahşap bir ürün olan turnet çift taraflı şekilde üretilir. Çamur üzerine koyulur ve ardından el yardımı ile döndürülür.

Dönen çamur yavaş yavaş şekil almaya başlar. Böylelikle de şekil alan çamuru istediğiniz şekle rahat bir şekilde ayar verebilirsiniz. Heykel yapımı alanında da oldukça fazla tercih edilen bu ürün seramik veya kıl gibi malzemeler ile kullanılır. Bu ürün pratik kullanıma müsait olduğu için hızlı ve pratik bir şekilde çömlekler hazırlanabilir.

Turnet Fiyatları

Ahşaptan üretilmesinden ötürü uzun ömürlü ve bir o kadar da dayanıklı olan turnet fiyatları oldukça uygundur. Kişinin bütçesini zorlamayacak olan bu ürüne kırtasiyelerden ve çeşitli online sitelerinden de ulaşabilirsiniz. Kendisine bu işi hobi edinen kişilerin evlerinde rastlanılan bu ürünün birçok modeli de vardır. Sözünü ettiğimiz ürüne https://www.guvensanat.com/turnet adresinden de ulaşabilirsiniz.

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...