İnternet Sitesi Nasıl Yapılır ?

İnternet Sitesi Nasıl Yapılır?

1 – Bir internet sitesinin yapımına ilk önce kısa ve öz, akılda kalır bir şekilde domain adresi olması gerekir. Örneğin; com, org, net gibi ama ben para harcamak istemiyorum derseniz.

         Şu site oluşturma sitelerinden yararlanabilirsiniz. Fakat bu kuralı seçerseniz bu sitelerin koydukları kurallara uymak zorundasınız, yoksa sitenizi kapatırlar.

A – www.bedava-sitem.com Örnek Olarak (www.sonsamsunlu.tr.gg)

B – www.wordpress.com  Örnek Olarak (www.sonsamsunlu.wordpress.com)

C – www.blogger.com Örnek Olarak (www.furkanozden.blogspot.com)

D – www.yetkinforum.com Örnek Olarak (www.sonsamsunlu.forum.st)

2 – Şimdi yukarıda örneğini verdiğim sitelerden bahsedelim.

A – www.bedava-sitem.com

Bu sitede sitenin temasını ister bir kodla ya da siteni hazır temaları ile yapabilirsiniz. Sitenizi yapmanız için çok güzel ekstralarda hazırlamışlar. Mesela, Küçük bir forum, Galeri, İletişim, Meta Tag (bu sizin sitenizin arama motorlarında ne yazınca çıkacağını belirtir) vb. araç gereçlerle güzel ve kullanışlı bir site hazırlayabilirisiniz. Sitenizi hazırladığınızda domain adresiniz tr.gg olacaktır.

B – www.wordpress.com

Eğer bir blog açmak istiyorsanız, düşüncelerinizi, ürünlerinizi başka kişilerle paylaşmak istiyorsanız bu site tam sizin için, domain adresi de akılda kalır şekilde hazırlanmış wordpress.com  

Bu siteyi de hazırlamak çocuk oyuncağı sitenizi hazırlamak için hazırlanmış panel Java desteği gerektiriyor ki bunun size yararı var site yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Blogger, wordpress ile çelişki arasında kalınılan bir blog servisidir. Bunu sizin belirlemeniz lazım ama Bloggerda widget seçenekleri ve özelleştirme seçenekleri daha fazla WordPresste bunları yapmanız için biraz ücret ödemeniz gerekir. Yinede size kalmış.

D – www.yetkinforum.com

Siz bir şey paylaşmak istemiyorsanız sitemin kullanıcıları olsun herkes istediğini paylaşsın diyorsanız. Bu site tam sizin için hazırlanmış bir forum sitesi demektir. Bu sitenin diğerlerinden farkı yaptığınız sitenin birden çok domain adresi alma imkânı var. Mesela ben bu sitenin adresini seçerken akılda kalır bir şekilde olmasında dikkat ettim. Sizde buna uyarsanız siteniz daha fazla hit kazanır.

3 – Site nasıl hazırlanır?

Bunu açıklamak çok zor (açıklamak çok zor yapmak değil). Bende site yaparken en az bir buçuk hafta harcamışımdır, profesyonel olmak için. Demek istediğim google’a “site nasıl yapılır” yazıpta vaktinizi boşa harcamayın. Çünkü site yapmak için kullandığınız sitelerin yardım forumları mevcuttur. Burada sorularınızı paylaşırsanız anında yardım gelecektir.

Benim diyeceğim bu kadar gerisi “hayal gücü” kısa ve öz anlattım. Sizi fazla yormamak için…

Rate this post

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: