Facebook üzerinden TV yayını yapmak

Facebook kullanıcılarının vazgeçilmezlerinden biri de sunulan ek uygulamalar. Kişilerin ilgi alanlarına göre birçok farklı konuda içerik sağlayan bu servisler, sosyal paylaşım kavramının da pekiştirilmesini sağlıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde duyurulan bir uygulama, kullanıcılara oldukça farklı bir deneyim sunuyor. “Livestream for Facebook” ismiyle tanıtılan servis ile Facebook sayfanızdan canlı yayın yapmanız mümkün. Benim Live Stream kanalımı ziyaret etmek için tıklayınız.

İnternet üzerinden canlı yayın imkanı sunan Livestream’in resmi uygulaması olan servis, Facebook üzerinden de canlı yayın yapılabilmesini sağlıyor. Özellikle müzik grupları, şirketler ve ünlü kişilerin ilgi gösterdiği uygulama, bu kategoride benzeri olmayan bir hizmet veriyor. Canlı yayına başlamak için ilk koşul, Livestream hesabınızın olması. Ardından servise erişim izni verdikten sonra, profilinizde yeni bir sayfa oluşturarak canlı yayına başlayabilirsiniz.
Bunun için bir yardımcı program var benimde kullandığım. İşte bu programla webcam’inizi yayın aracı olarak kullanıyorsunuz. Programın sitesi kapatıldığı için benim gibiler sizlere yardım etmek için bu programı internete yükledim. Sitesi kapandı ama programı kullanılıyor.

Rate this post

Paylaş

2 Cevaplar

  1. Anonymous dedi ki:

    facebook sayfasına öyle küçük sayfa nasıl ekleniyor?

  2. Furkan ÖZDEN dedi ki:

    Uygulamanın sayfasına giderek “Uygulamaya Git” seçeneğinden sayfalarınızdan birine ekliyorsunuz. Daha sonra Sayfayı Düzenle kısmından düzenliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d